Iluzorní jistota životních pojistek

3. března 2016

V životním pojištění jsme zvyklí hrát na jistotu, přesto mnoho lidí pojistka nezajistí na déle než pár měsíců. Ve smlouvách se pojistné částky pohybují pouze ve stovkách tisíc, na jak dlouho vyřeší situaci pro dva, tři, čtyři či více osob žijících ve společné domácnosti?

Zajištění chodu domácnosti z hlediska splácení úvěrů, hypoték a obecně finančních závazků, v případě úmrtí jednoho z partnerů, se pohybuje nezřídka v řádech milionů a nemělo by být podceňováno. Vhodný čas k uzavření životního pojištění nastává, když nedokážeme k zajištění rodiny vytvořit dostatečnou finanční rezervu sami.

Důležité, při uzavírání životních pojistek je také držet se hesla: „S poctivostí nejdál dojdeš“, tedy uvádět pravdivé informace o svém povolání, zdravotním stavu, či sportovních aktivitách, aby pojišťovna neměla důvod pojistné plnění krátit.

Každý, kdo má uzavřené životní pojištění, by se měl zajímat o to, zda je jeho smlouva nastavena dle jeho aktuální situace.

Pokud se v životě stane zásadní změna v podobě změny zaměstnání, přechodu na podnikání, prodeje nemovitosti a s tím související nový hypoteční úvěr, či při změně zdravotního stavu, měl by být klient v kontaktu se svým finančním poradcem, který mu podá kvalifikované informace, které se budou týkat nejen těchto změn.

Zdroj: E15.cz