Magazín

8 DŮVODŮ, PROČ SI SJEDNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ DO ZAHRANIČÍ

5. června 2024

Absolutní pohoda na pláži, nekonečné zážitky během treku, romantické procházky neznámými uličkami, opojné okamžiky při západu slunce, ale také dobré jídlo a drinky… Už aby to tady bylo. LETNÍ DOVOLENÁ. Po náročném roce zasloužená odměna pro každého z nás. Chvíle, kdy všechny starostí házíme za hlavu a jen si užíváme života. A pokud během těchto chvil chceme mít i jistotu, že nám někdo pomůže nebo se o nás kvalitně postará, když se cokoliv stane, pak cestovní pojištění je výborným parťákem. Ať už jsme kdekoliv na světě.
Tady je 8 důvodů, proč tomu tak je.

celý článek

Nejnovější články

POVINNÉ RUČENÍ 2024 – JAKÉ ZMĚNY PŘINESL NOVÝ ZÁKON

 • 12. dubna 2024
 • Pojištění

Povinné ručení prošlo celou řadou změn, které ve většině nabyly účinnosti 1. dubna 2024. A nejde o žádné maličkosti – například se zvýšily minimální limity povinného ručení, během kontroly už není třeba předkládat zelenou kartu, změnily se povinnosti majitelů a provozovatelů vozidel nebo nově musíte mít povinné ručení pro elektrokoloběžky, segwaye, golfové vozíky atd.

celý článek

HYPOTEČNÍ SAZBY JSOU POD 5 %. CO NA TO CENY NEMOVITOSTÍ?

 • 29. února 2024
 • Bydlení
 • Hypotéky a refinancování

Hypoteční sazby dále klesají. Bankovní rada ČNB totiž snížila základní sazbu o půl procentního bodu, na 6,25 %, čímž zrychlila uvolňování měnové politiky, se kterým začala v prosinci snížením sazby o čtvrt procentního bodu. Očekává se, že tento trend bude pokračovat i v následujících měsících. Jak na to ale zareagují ceny nemovitostí? Kdy bude nejlepší čas pořídit si vlastní nemovitost? Odpovíme vám v článku.

celý článek

DIP JE NOVOU PŘÍLEŽITOSTÍ, JAK SE ZAJISTIT NA DŮCHOD

 • 30. ledna 2024
 • Investice
 • Penze

Dlouhodobý investiční produkt (zkráceně DIP) je součástí nového vládního balíčku, kterým se nás vláda mimo jiné snaží motivovat k důslednějšímu spoření na důchod. A právě od DIP se očekává, že bude tuto snahu naplňovat. Jedná se totiž o nový nástroj, kdy stát bude podporovat individuální tvorbu rezerv na důchod – například investicemi do podílových fondů, akcií atd. Tímto krokem tak vychází vstříc hlavně těm, co se chtějí na stáří finančně zajistit jinak, než jen skrze často konzervativní „penzijko” a soukromé životní pojištění.

celý článek

PŘEHLEDNĚ: JAKÉ ZMĚNY A NOVINKY NÁM PŘINÁŠÍ ROK 2024

 • 17. ledna 2024
 • Ostatní

Rok 2024 přináší spoustu novinek a změn, které více či méně ovlivňují finance i běžný život každého z nás. Pojďme se společně podívat na ty nejdůležitější z nich.

celý článek

REVOLUČNÍ ZMĚNY V DŮCHODOVÉM SPOŘENÍ. ZÍSKEJTE Z NICH MAXIMUM!

 • 10. ledna 2024
 • Penze

Vláda České republiky se chystá zásadně změnit podobu důchodového spoření – 15. listopadu schválila návrh novely zákonů, a to v souvislosti s rozvojem finančního trhu. Cílem těchto změn je motivovat občany, aby si na důchod spořili vyšší částky než doposud a zmírnili tak po odchodu do důchodu svůj případný finanční propad. Navrhované změny začaly platit už 1. 1. 2024.

celý článek

PŘESNÝ ODHAD NEMOVITOSTI JE ALFOU A OMEGOU ÚSPĚŠNÉHO PRODEJE

 • 4. prosince 2023
 • Bydlení

Pokud se chystáte z jakéhokoliv důvodu prodat svůj byt, dům nebo třeba pozemek, určitě vás primárně zajímají odpovědi na tyto dvě otázky: „Kolik za něj dostanu a kdy to bude prodané.”

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena