Magazín

Nejnovější články v kategorii Pojištění

8 DŮVODŮ, PROČ SI SJEDNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ DO ZAHRANIČÍ

 • 5. června 2024

Absolutní pohoda na pláži, nekonečné zážitky během treku, romantické procházky neznámými uličkami, opojné okamžiky při západu slunce, ale také dobré jídlo a drinky… Už aby to tady bylo. LETNÍ DOVOLENÁ. Po náročném roce zasloužená odměna pro každého z nás. Chvíle, kdy všechny starostí házíme za hlavu a jen si užíváme života. A pokud během těchto chvil chceme mít i jistotu, že nám někdo pomůže nebo se o nás kvalitně postará, když se cokoliv stane, pak cestovní pojištění je výborným parťákem. Ať už jsme kdekoliv na světě.
Tady je 8 důvodů, proč tomu tak je.

celý článek

POVINNÉ RUČENÍ 2024 – JAKÉ ZMĚNY PŘINESL NOVÝ ZÁKON

 • 12. dubna 2024

Povinné ručení prošlo celou řadou změn, které ve většině nabyly účinnosti 1. dubna 2024. A nejde o žádné maličkosti – například se zvýšily minimální limity povinného ručení, během kontroly už není třeba předkládat zelenou kartu, změnily se povinnosti majitelů a provozovatelů vozidel nebo nově musíte mít povinné ručení pro elektrokoloběžky, segwaye, golfové vozíky atd.

celý článek

ŘÍTÍ SE NA NÁS ZMĚNY V POVINNÉM RUČENÍ. VÍTE JAKÉ?

 • 20. listopadu 2023

Současný zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, nebo-li zákon o povinném ručení, je účinný už 23 let. Prošel sice řadou novelizací, ovšem žádné nebyly tak významné jako ta, která má začít platit od letošních Vánoc. Pokud tedy projde celým legislativním procesem. Každopádně ke změnám zákona je Česko zavázané směrnicí Evropské unie z roku 2021, kterou členské země musejí uvést do praxe právě do letošních Vánoc.

celý článek

POJIŠTĚNÍ A SPOŘENÍ PRO DĚTI – MYSLETE NA JEJICH BUDOUCNOST

 • 13. září 2023

Každý rodič touží dát svému dítěti to nejlepší = co nejlépe ho ochránit, poskytnout mu bezpečný domov, pomoct mu v případě nemoci nebo jiné nepřízni osudu… a také mu něco našetřit na „lepší start do života”. Jak toho všeho bezpečně docílit? Skrze kvalitní pojištění a spoření či investování. Inspirujte se článkem.

celý článek

POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI NEBOLI „POJISTKA NA BLBOST” VÁM KRYJE ZÁDA 24/7

 • 31. července 2023

Za komukoliv způsobenou škodu na majetku nebo zdraví, i když neúmyslnou, jste plně zodpovědní. Platit za ni ale nemusíte… Pokud máte pojištění odpovědnosti. Co všechno kryje? Na to vám v jednoduchosti odpoví následující článek.

celý článek

ZMĚNY U PENZIJNÍHO SPOŘENÍ SE DOTKNOU VŠECH. BUĎTE PŘIPRAVENI.

 • 12. července 2023

Vláda schválila změnu podmínek pro podporu penzijního spoření. Víte, kolik nově dostanete od státu ke svému penzijku? A jestli vůbec něco? Pokud ne, v jednoduchosti vám na to odpoví náš článek.

celý článek

CHYSTÁTE SE NA DOVOLENOU? NEZAPOMEŇTE PŘIBALIT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 • 12. června 2023

Peněženku, doklady, plavky, sluneční brýle, nabíječku na telefon, … A co dál? Rozhodně cestovní pojištění. To by mělo být samozřejmostí na každou zahraniční dovolenou. Proč je tak důležité a co všechno by mělo obsahovat? Článek prozradí.

celý článek

POZOR NA PODPOJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI – MŮŽETE PŘIJÍT O MILIONY

 • 24. května 2023

Aktualizovali jste si za poslední roky pojištění své nemovitosti? Pokud ne, s vysokou pravděpodobností ji budete mít podpojištěnou. V případě jakékoliv škody vám pak pojišťovna vyplatí výrazně nižší pojistné plnění.

celý článek

PO ČESKÝCH SILNICÍCH JEZDÍ 150 000 NEPOJIŠTĚNÝCH AUT

 • 22. května 2023

Podle České kanceláře pojistitelů brázdí Českem kolem 150 000 aut bez povinného ručení. Ať už vědomě nebo nevědomě, tito řidiči si koledují o pořádný finanční malér.

celý článek

Vlastní chybou s podpojištěním nemovitosti přišli o 336 000 Kč! Jak jste na tom Vy?

 • 13. července 2021

Velká bouřka, vichřice, přívalový déšť a následná záplava zavinily velké škody na rodinném domě. Odhadce stanovil celkovou sumu na 560 000 Kč, ale pojišťovna byla schopna zaplatit jen 40 %, tzn. 224 000 Kč.

celý článek

Jak správně postupovat po srážce se zvěří?

 • 22. února 2021

Srážky se zvěří se stávají nejčastěji ráno nebo večer. Poradíme vám, jak správně reagovat a postupovat po srážce se zvěří, aby vám pojišťovna uhradila škodu na vozidle.

celý článek

Škody z přírodních katastrof vloni dosáhly rekordní výše

 • 25. ledna 2021

Velká německá zajišťovna Munich Re uvedla, že na celém světě způsobily přírodní katastrofy škody za 210 miliard dolarů za loňský rok. Největší škody mají na svědomí požáry a hurikány v Severní Americe.

celý článek

Na hory si k lyžím přibalte i dobrou pojistku

 • 10. ledna 2021

Dobrá pojistka vám ušetří, v případě zranění v zahraničí, i stovky tisíc korun za transport a lékařské ošetření.

celý článek

Pojištění stavby

 • 21. září 2020

Stavba to je příslib mnoha radostí, ale i starostí. Abyste mohli klidněji spát, je dobrým nápadem stavbu pojistit. Nabízíme výběr pokrytí rizik, která by se vás mohla týkat.

celý článek

Sociální a zdravotní při a po studiu

 • 24. března 2020

Platba sociálního a zdravotního pojištění během a po skončení studia se vlastně zdá celkem logická, je ale pár situací, kdy stojí za to dát si pozor na to, aby nevznikl dluh.

celý článek

Zabezpečení domu před krádeží

 • 16. ledna 2020

Každoročně většina z nás vyráží na dovolenou a zvažujeme, jak nejlépe zabezpečit dům či byt proti nepříjemnostem.

celý článek

Chystáte se na lyže? Užijte si je bez starostí!

 • 27. prosince 2019

Je tu sezóna zimních dovolených a mnoho z nás ještě nemá vybráno kam vyrazit na zasněžené svathy ozářené horským sluníčkem. Lyže i snowboard jste zkontrolovali snad stokrát, tak je na čase zkontrolovat ještě další věci.

celý článek

Povinná výbava v Evropě

 • 6. srpna 2019

Znáte povinnou výbavu pro osobní automobily?

celý článek

Byl Titanic pojistný podvod?

 • 8. června 2019

Existuje celá řada fascinujících konspiračních teorií, ale jen málo se jich týká finančního průmyslu, zejména pak toho pojišťovacího. Tahle “konspiračka” je ovšem lahůdka. Podle knihy “Titanic: Loď, která se nikdy nepotopila”, šlo totiž o jediné “rozumné” řešení bezvýchodné situace v níž se ocitl multimilionář J.P. Morgan. Ten nechal svoji firmu International Mercantil Marine právě Titanic […]

celý článek

Pozor na podpojištění!

 • 22. května 2019

Podpojištění… jak je již z tohoto slova zřejmé, jedná se o podhodnocení částky, na kterou je nemovitost či majetek pojištěn.

celý článek

Skrytá rizika pojištění

 • 13. listopadu 2018

I v oblasti pojištění se skrývají nebezpečná rizika. Podíváme se na situaci, jak se pojišťovny staví k situaci zdravotního stavu v době uzavření pojistky.

celý článek

Pojištění odpovědnosti – má být povinné?

 • 23. srpna 2018

Cesta ke klidnému životu pramení z jistot, které máme. Některé nám spadli do klína, jiné si musíme umět nachystat. Jednou z těchto jistot je bezesporu i pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě. Pokud jste rodič, majitel psa nebo jen smolař, mělo by pro vás být tohle pojištění skoro povinné. Možná se budete divit, ale situací, […]

celý článek

Pojistné podvody pojišťovna odhalí pomocí armádního detektoru

 • 5. února 2017

Pojistné podvody rok co rok stoupají, stejně tak jako jejich odhalení pojišťovnou. Některé pojišťovny najímají bývalé elitní policisty, kteří na základě vyhodnocení speciálních programů hledají rozpory v popisech pojistných událostí.

celý článek

Jak se vyhnout onemocnění? Zalézt pod peřinu!

 • 19. prosince 2016

Pokud jste včas nesáhli do šatníku po teplejším oblečení, tělo vám o tom jistě dalo nebo dá znát nějakou nepříjemnou chřipkou či nachlazením. Pak nezbývá, než zajít k lékaři a odebrat se domů kurýrovat. Ovšem jste-li na nemocenské, pamatujte na to, že vás v jejím průběhu může navštívit kontrola. Nezastihne-li vás doma, mohou z toho být nepříjemnosti.

celý článek

Podzim přeje nehodám

 • 9. prosince 2016

S krásami podzimu přichází bohužel i ty méně příjemné záležitosti – dřívější stmívání, deštivé počasí, mlhy, první námrazy a tedy i rizikovější období při jízdě autem.

celý článek

Proplatí vám pojišťovna facku?

 • 2. prosince 2016

Nedávno se v médiích diskutovalo o jednom smutném případu. Dva muži spolu měli delší dobu vcelku drobné spory, až se jednou potkali v místním hostinci.

celý článek

Pohodlnost vás může vyjít draho!

 • 25. listopadu 2016

Zapátrejte v paměti a vzpomeňte na všechny smlouvy, které jste kdy podepsali, a které jsou ještě stále v platnosti. Určitě se vás týkají minimálně smlouvy o dodávkách energií, smlouvy s telekomunikačními společnostmi nebo smlouvy o pojištění.

celý článek

Nedostali jste od pojišťovny plnou kompenzaci?

 • 21. listopadu 2016

I v případě, že se vaše cestovní kancelář dostane do nepříznivé finanční situace, musí vyhlásit úpadek a vy přijdete o již zaplacenu dovolenou, nezoufejte. Poslední rozhodnutí Ústavního soudu dokázalo, že právo je na vaší straně.

celý článek

Léto a letní úrazy

 • 16. srpna 2016

Někomu se daří naplňovat heslo “Sportem ku zdraví!”, někomu ale, bohužel, i jeho druhou část. Své o tom vědí pohotovostní lékaři a… ano, pojišťováci. A jak jste na tom vy, sportujete pravidelně, často a rádi? Jestli ano, zkontrolujte raději svou pojistku. A jestli ne a ke pohybu vás přiměje jen léto, zkontrolujte ji tím spíš. […]

celý článek

Zahraničí, krása i nebezpečí

 • 8. srpna 2016

Někteří vaši přátelé již mají dovolenou za sebou, jiní ji teprve plánují. A co vy, ještě jste se nerozhodli? Chcete poznávat nové a zajímavé země, toužíte po vzrušení a adrenalinu? Zajímají vás turisticky méně vyhledávané oblasti a chcete poznat život místních obyvatel?

celý článek

Pojistné podvody

 • 3. srpna 2016

Pojišťovny ovšem mají své vyšetřovatele, kteří jsou velmi zdatní a umí tyto podvody odhalovat. Co zjistili za první pololetí letošního roku?

celý článek

Kooperativa připravila pojištění špičkové léčby v zahraničí – BEST DOCTORS

 • 8. července 2016

Zdravotní situace Čechů je stále vážnější. Jak vyplývá z průzkumu, který má k dispozici pojišťovna Kooperativa, každoročně je u nás diagnostikováno 80 tisíc nových případů rakoviny. Alarmující je i nárůst tohoto onemocnění.

celý článek

Miláčku, já jsem tak trochu boural…

 • 21. června 2016

Tohle určitě v telefonu slyšet nechcete, že? Když už, tak s dobrým koncem. “Jsem v pořádku, asistenční služba už je na cestě, brzy budu doma.” Většinou je to ale trochu jinak, téměř třetina řidičů volá po nehodě napřed domů.

celý článek

A ZASE TA DOVOLENÁ!

 • 15. června 2016

Není třeba dokola omílat, že ke každé dovolené je minimálně velmi vhodné, přibalit si dobrou cestovní pojistku, ale jak tu vhodnou vybrat? Než cestovní pojištění sjednáte, sepište si pár zásadních bodů.

celý článek

HURÁ NA PRÁZDNINY!

 • 7. června 2016

Snad každý rodič ví, že letní prázdniny jsou vždy náročným obdobím pro zabavení dítěte. Nejlepší zábavou pro děti bývají nejčastěji atrakce, které jsou spjaté s teplým počasím a kterých je v létě všude spousta.

celý článek

K čemu mi je pojištění domácnosti, když už mám pojištěnou nemovitost?

 • 8. dubna 2016

Nepleťte si pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. V těchto dvou pojištěních je zásadní rozdíl, a to ten, že pojištění domácnosti pojišťuje vybavení a pojištění nemovitosti pojišťuje nemovitost jako takovou.

celý článek

Vysvětlíte mi prosím rozdíl mezi záplavou a povodní? Nevím, jakým pojištěním se můžu chránit.

 • 12. března 2016

Zní to velmi podobně, ale v rétorice pojišťovny jde o rozdílnou událost.

celý článek

Iluzorní jistota životních pojistek

 • 3. března 2016

V životním pojištění jsme zvyklí hrát na jistotu, přesto mnoho lidí pojistka nezajistí na déle než pár měsíců. Ve smlouvách se pojistné částky pohybují pouze ve stovkách tisíc, na jak dlouho vyřeší situaci pro dva, tři, čtyři či více osob žijících ve společné domácnosti?

celý článek

Zdravotní pojištění

 • 31. prosince 2015

Zdravotní pojištění zaručuje občanům zdravotní péči v takovém rozsahu, jaký stanovuje zákon. Je pod záštitou zdravotních pojišťoven. Ze zdravotního pojištění jsou hrazeny základní služby jako preventivní péče, záchranná a pohotovostní služba apod.

celý článek

Zimní cestovní pojištění

 • 24. října 2015

Zimní dovolená bývá často rizikovější než ta letní. Cestovat se nemusí pouze do zahraničí, ale stačí vycestovat na druhý konec naší republiky a i tam bude nepříjemné řešení, pokud se něco „semele“.

celý článek

Jaký je rozdíl mezi záplavou a povodní?

 • 16. července 2015

Tato dvě pojmenování vypadají na první pohled jako synonyma, ale není tomu tak.

celý článek

Ochrana životních jistot

 • 6. července 2015

 Říká se, že peníze hýbou světem. I když mít peníze není smyslem našeho života a našeho celoživotního snažení, je na tomto rčení hodně pravdy. Mít vždy k dispozici dostatek finančních prostředků nám umožňuje žít spokojeným životem a plnit si svá přání a cíle.

celý článek

Víte, že existuje pojištění ztráty příjmu?

 • 20. května 2015

V životě každého z nás se může stát, že naše finanční situace bude napjatá. Pokud ale budeme myslet dostatečně dopředu, můžeme těmto situacím předejít.

celý článek

Snížit, přerušit, nebo zrušit?

 • 10. května 2015

Rozhodli jste se, že zredukujete rodinné výdaje a nejlepším řešením se Vám zdá zrušení životní pojistky? Než tento krok uděláte je dobré, poradit se s partnerem a po rodinné radě využijte služeb finančního poradce.

celý článek

Na co si mám dávat pozor při pojišťování rodinného domu?

 • 7. dubna 2015

Při pojišťování nemovitosti platí pár zásad, které byste měli dodržet, abyste při vzniklé pojistné události opravdu dostali to, na co máte právo. Rozhodně nezapomínejte na to, že pojištění domácnosti je něco jiného než pojistka na rodinný dům.

celý článek

Chci si sjednat životní pojištění, ale bojím se, že nebudu moci vždy zaplatit. Je nějaká varianta, ke které pojišťovna přihlíží?

 • 5. dubna 2015

V těchto případech je nejdůležitější komunikace s pojišťovnou, u které máte pojištění sjednáno.

celý článek

Kde hledat nejlevnější cestovní pojištění?

 • 30. ledna 2015

Pro případ cestování není vhodné hledat pouze cestovní pojištění nejlevnější, ale je nutné se dívat na pojistné podmínky a krytí daného pojištění.

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena