Nemocenské pojištění

1. srpen 2016

Jste OSVČ a plánujete těhotenství nebo přemýšlíte dopředu a počítáte s nemocí, která vás ale díky nemocenskému pojištění nezaskočí.

Nemocenskou platí v případě, že jste zaměstnanec, váš zaměstnavatel, ale v případě OSVČ je to na vás. Nemocenské pojištění se řadí do pojištění dobrovolného. Pokud budete měsíčně přispívat do balíčku nemocenského pojištění, může se vám to později hodit. Minimální výše měsíčního pojistného se v roce 2014 pohybuje na 115 korunách měsíčně. Pořádně si ale pročtěte všechna fóra a články, které vám o tomto tématu vytvoří ucelený „obrázek“.

Není třeba si lhát, protože když si vypočítáte, kolik dostanete z nemocenského pojištění, uznáte, že to není žádná sláva. Čím více si chcete přispívat na nemocenské pojištění, aby vám při nemoci či mateřské dovolené bylo ulehčeno, tím více se vám zvedají zálohy na zdravotní a sociální pojištění, které mají OSVČ povinnost platit.

Dříve si OSVČ mohla na nemocenské pojištění přispívat, kolik chtěla a vliv na sociální a zdravotní zálohy tato částka neměla. Teď je tomu ale jinak, takže pro OSVČ není nemocenské pojištění již takovou výhodou, jakou bývalo.

Na trhu ale existují i tzv. komerční zdravotní pojistky, které mohou v této záležitosti podnikatelům pomoci. Pokud máte zájem o komerční zdravotní pojistku, neváhejte a projděte si webové stránky pojišťoven, které toto pojištění nabízejí – Kooperativa, Allianz, Česká pojišťovna, apod. Bohužel pro ženy (podnikatelky) nemáme moc dobrou zprávu, protože komerční zdravotní pojistka se týká pouze nemocí, nezahrnuje tedy peněžitou pomoc v mateřství.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2022 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena