Petr Kříž nastupuje do KAPITOLu na pozici obchodního ředitele

30. září 2021

Petr Kříž je obchodním ředitelem KAPITOLu od 2. září a přináší k nám mnoho zkušeností z předchozího působení na ředitelských postech v Kooperativě a Generali Česká pojišťovna.

Mezi hlavní úkoly nového obchodního ředitele patří zejména rozvoj a strategie směřující k dalšímu růstu společnosti, podpora obchodní sítě a řízení vztahů s obchodními partnery.

Petr Kříž (46) má dlouholeté zkušenosti z oboru pojišťovnictví a finančního poradenství. Působil například v pojišťovně Kooperativa na pozici ředitele odboru spolupráce s externími partnery. Do KAPITOLu přichází z Generali České pojišťovny, kde zastával funkci ředitele útvaru externí distribuce.

Petr Kříž, obchodní ředitel KAPITOLu

KAPITOL, a. s.

KAPITOL je stabilní českou společností a v oboru finančního poradenství působí již od roku 1995. Patří do silné nadnárodní finanční skupiny Vienna Insurance Group (VIG), pod kterou spadají i nejvýznamnější společnosti rakouského a českého trhu, jako jsou Wiener Städtische nebo Kooperativa. Akcionáře společnosti KAPITOL tvoří Kooperativa (70 % akcií) a zbývajících 30 % akcií vlastní rakouský LPV-HOLDING.

Díky spolupráci s předními pojišťovnami v ČR, finančním koncernem VIG, významnými bankovními domy a dalšími investičními partnery si KAPITOL zajistil zcela unikátní postavení na trhu finančního poradenství.

Aktuálně má KAPITOL přes 2 500 spolupracovníků na více než 70 pobočkách po celé České republice.