Pozor na podpojištění!

22. květen 2019

Podpojištění… jak je již z tohoto slova zřejmé, jedná se o podhodnocení částky, na kterou je nemovitost či majetek pojištěn.

Podpojištění… jak je již z tohoto slova zřejmé, jedná se o podhodnocení částky, na kterou je nemovitost či majetek pojištěn.

V případě, že nastane pojistná událost a pojištěná věc je podhodnocená, přicházíte o spoustu peněz. O tolik, o kolik je podpojištěno, sníží se výplata pojistky.

Příklad podpojištění
Máte majetek v hodnotě 100.000 Kč, ale pojištěno máte na hodnotu poloviční, tedy 50.000 Kč. Dojde ke škodě, která je 20.000 Kč.

Pojistné plnění bude vyplaceno pouze 10.000 Kč, protože se jedná o pětinu vůči pojištěné hodnotě. 

Jak se to může stát?

Nejčastějším důvodem, proč podpojištění vzniká je cena pojistky. Čím je totiž nižší cena pojišťované věci, tím je logicky i nižší platba pojistného. Pokud ale dojde k pojistné události, nic s tímto stavem už nenaděláte. 

Další chybou, kterou můžete udělat je zapomenout aktualizovat pojistku například pokud stavíte dům nebo jen rekonstruujete koupelnu v bytě. Tímto nabývá majetek na hodnotě a se zvyšující se cenou nemovitosti nesmíte na aktualizování pojistky zapomínat. 

V těchto případech je vždy dobré mít někoho v oboru, kdo bude stav pojistky hlídat z vás. U nás takového člověka najdete a nebudete se tedy muset bát, že platíte něco navíc nebo, že pojistka, kterou máte sjednanou, je dostačující.

Potřebujete poradit s bydlením?

Tým specialistů Vám bude k dispozici celou dobu od vyhledání vaší vysněné nemovitosti, přes výhodné nastavení financování až po finální vyřízování všech formalit.

Bydlení

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2022 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena