Přímé investice

7. července 2015

Spoření části našich finančních prostředků se již stalo nedílnou součástí našeho života. Spoříme si na penzi, spoříme dětem na přilepšenou k začátku jejich aktivního ekonomického života nebo na studia, spoříme si na nové auto, na rekonstrukci svého domu či na nové vybavení. Důvod proč spořit se vždycky najde.

Avšak odkládat si peníze doma “do strožoku” není jistě dobré řešení. Takto “bezpečně” uložené peníze se totiž nijak nezhodnocují a naopak díky všudypřítomné inflaci svoji reálnou hodnotu postupem času ztrácejí. Proto na českém trhu existují produkty, které dokáží inflaci překonat a přidat ještě něco navíc.

Velmi rozšířené a oblíbené je například stavební a penzijní spoření, termínované vklady apod. I přes to, že průměrné zhodnocení u těchto produktů se pohybuje okolo  1 % ročně a i podpora státu se v posledních letech výrazně snížila, mají na trhu své pevné místo.

Češi jsou národ spořivý. Důkazem je stále narůstající objem prostředků uložených v bankách. Proč však lidé tolik důvěřují právě bankám? Vždyť stačí jediný pohled na bankovní výpis, abychom zjistili, že naše dlouhodobě zde uložené peníze se prakticky nezhodnocují, v optimálním případě zhodnocují jen minimálně.

A snad právě tato okolnost způsobila, že se lidé více věnují například skupování státních dluhopisů a investování. Investovat se dá různými způsoby. Někdo spoléhá na investici do nemovitostí, někdo do zlata. Investovat lze také prostřednictvím investičního životního pojištění. Každá investice má své výhody a své nevýhody. I přes nesporné výhody, které nám životní pojištění poskytuje, z hlediska investic je nevýhodou především vysoká nákladovost v prvních dvou až třech letech.

Stále více klientů si získává moderní způsob investování: přímá investice. Zejména u mladých lidí si tento způsob investic získává stále více příznivců. Hlavní výhodou je podstatně nižší nákladovost a tím vyšší výnosy. Abyste si založili investiční účet, nemusíte být zrovna investiční odborníci.

Tuto funkci za vás převezme investiční společnost, která pracuje za vás a vámi vložené finanční prostředky vám zhodnocuje. Nutno si ovšem uvědomit, že  žádná investice není bez rizika. Obecně platí, že čím vyšší zhodnocení očekáváte, tím vyšší riziko podstupujete.

Dříve tedy než se o investici rozhodnete, poraďte se s odborníkem. Jeho povinností je seznámit vás nejen s výhodami a klady, ale i určitými riziky, která jsou s tím spojená.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena