Zatočte s neviditelným “žroutem” peněz

10. květen 2021

Peníze uložené na bankovním účtu ztrácejí na hodnotě. Zajímejte se, které z investičních nástrojů pravidelně a s přehledem překonají inflaci.

Březnový průzkum Generali Investments CEE, ve kterém odpovídalo více než 1 000 respondentů z České republiky, ukázal, že čtvrtina Čechů stále nechává své peníze ležet na běžném bankovním účtu nebo je má v hotovosti doma. Přitom krize zvýšila inflaci (3,2 % za rok 2020 v ČR) a lidem se tyto úspory rychleji znehodnocují.

Aktuální předpoklad Mezinárodního měnového fondu o týkající se výše inflace v EU pro letošní rok se zvedl z 1,9 % na 2,5 %. Pro Českou republiku jsou čísla obdobná. Na vině jsou vyšší ceny ropy a potravin. Odhad pro rok 2022 lehce klesl na 2,3 %, s ohledem na možné oživení spotřeby.

Při standardních úrokových sazbách na běžném bankovním účtu budete stále ztrácet přes 2 % z hodnoty úspor ročně. Když dáte peníze v bance na termínovaný vklad, kde se bavíme o zhodnocení v průměru do 1,0 % ročně, je to lepší, ale pořád jen snižujete ztrátu.

Přitom v KAPITOLu nabízíme mnoho zajímavých investičních nástrojů, které pravidelně a s přehledem překonají inflaci. V případě zájmu o konzultaci nebo investiční plán doporučujeme schůzku s našimi specialisty na penze a investice.

Na závěr nabízíme pohled i na druhou stranu výsledkového spektra zmiňovaného průzkumu. Je pozitivní, že 20 % Čechů je v investicích aktivnější než před pandemií. Populární jsou také investice do nemovitostí, jejich pořízení je podpořeno nízkými úrokovými sazbami na hypotékách, a v neposlední řadě i do cenných kovů, jako je zlato a stříbro.

Naši obchodní partneři na investice

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

Důležité odkazy

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

Náš web využívá soubory cookies k účelům statistiky a analýzy návštěvnosti.
Používáním webu souhlasíte s jejich využitím. Více informací o cookies naleznete zde.