Magazín

Nejnovější články v kategorii Investice

Miniseriál na téma investování v KAPITOLu

 • 15. říjen 2021

Náš investiční mini-seriál propojuje nosné téma: Jak začít s investováním? Na nejběžnější klientské dotazy odpovídá formou krátkých video-odpovědí Mgr. Tereza Kubínová, vedoucí investičních a penzijních produktů.

celý článek

Investice? Ano, od 500 Kč jsou už opravdu pro každého!

 • 8. září 2021

Chcete začít s tvorbou finanční rezervy a efektivně zhodnotit své peníze? Nebo jste už zkušenějším investorem a zajímáte se o nemovitostní fondy, tematické investování, ETF fondy nebo třeba “zelené” investice?

celý článek

Zatočte s neviditelným “žroutem” peněz

 • 10. květen 2021

Peníze uložené na bankovním účtu ztrácejí na hodnotě. Zajímejte se, které z investičních nástrojů pravidelně a s přehledem překonají inflaci.

celý článek

Češi si odkládají 2 500 Kč měsíčně a věří srovnávačům fin. produktů

 • 6. duben 2021

Průzkum ukázal, že dvě třetiny Čechů o penězích víc přemýšlí a chtějí lépe hospodařit. Rezervu na horší časy si tvoří většina respondentů, nejčastěji s ní vyjdou tři měsíce.

celý článek

Chci investovat! Ale kam?

 • 11. září 2020

Přemýšlíte o vhodné dlouhodobé investici, ve které je určitá jistota? Ne každý investor musí nutně riskovat.

celý článek

Novým ředitelem divize KAPITOL Gold je od 1. března 2020 pan Robert Vlášek

 • 13. březen 2020

Robert Vlášek se od 1. března 2020 začal věnovat nové funkci, stal se ředitelem divize KAPITOL Gold a ambasadorem investování do cenných kovů.

celý článek

U velmi výhodných korporátních dluhopisů buďte obezřetní

 • 24. únor 2020

Oslovila vás nabídka korporátních dluhopisů s výnosem dalece přes 5 % p.a.? Buďte obezřetní a zjistěte si před nákupem takových dluhopisů více informací.

celý článek

Zajímavosti o zlatě

 • 25. říjen 2019

Co se vybaví vám, když se řekne zlato? Je to pro vás uchovatelem hodnoty a symbolem bohatství? Zajímáte se o pověstný žlutý kov,  který provází lidstvo od pravěku do současnosti? Zlato je doma ve více oborech, než jen ve zlatnictví a zdobení našich zevnějšků. Velmi časté využití má v průmyslu, zubařině a medicíně obecně nebo […]

celý článek

Využíváte všech výhod „penzijka“? Získejte od státu až 6 360 Kč ročně!

 • 16. říjen 2019

Víte, že při součtu všech výhod od státu (příspěvky, daňová úspora) můžete díky penzijku získat až 6 360? A k tomu navíc i zhodnocení fondu.

celý článek

Proč investovat se společností KAPITOL?

 • 2. září 2019

Jsme česká společnost s 25letou historií a patříme do významné finanční skupiny Vienna Insurance Group (VIG). Díky zázemí této světově uznávané skupiny si můžete být jisti stabilitou, seriózností a důvěryhodností společnosti KAPITOL.

celý článek

KAPITOL Gold – vaše cesta ke zlatu

 • 2. červenec 2019

Poradenská společnost Kapitol v první den školních prázdnin spouští zcela novou divizi služeb. Pečlivě připravený projekt Kapitol Gold nabízí klientům možnost přes web investovat volné finanční prostředky do cenných kovů, jako je zlato, stříbro a platina.

celý článek

Dluh je jako oheň

 • 24. říjen 2018

Dobrý dluh (půjčka) je na pořízení vlastního bydlení. Naopak ty nevhodné jsou na pořízení elektrické spotřebiče nebo dovolenou.

celý článek

Pět milionů darem od babičky?

 • 4. listopad 2016

Prvního prosince vstoupí v platnost zákon, kterým se upravují povinnosti poplatníka při prokazování původu nabytého majetku. Co to pro vás znamená?

celý článek

Světový den spoření

 • 31. říjen 2016

Již od roku 1924 se slaví Světový den spoření. Záměrem jeho vyhlášení bylo zlepšení vztahu občanů ke spoření a vytváření finančních rezerv.

celý článek

Finanční gramotnost

 • 7. září 2016

Gramotnost obecně je v naší společnosti známým pojmem a naším národem respektovanou morálkou ve vzdělávání. Jak je na tom ale gramotnost v případě, že před ni přidáme ještě přídavné jméno – finanční?

celý článek

Jak si vede stavební spoření?

 • 25. srpen 2016

Uvažujete o koupi bytu nebo domu? Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Rádi byste se zajistili a nevíte, kam investovat?
Pak je možná i pro vás zajímavou volbou stavební spoření.

celý článek

Investiční zlato zblízka

 • 18. srpen 2016

Jaké výhody má investice do zlata? Například není zatíženo DPH, ale je toho více.

celý článek

Jak si stojí investiční trhy? Kam investovat?

 • 10. srpen 2016

Ačkoliv z médií dostáváme vesměs pozitivní zprávy, situace v ekonomice není tak růžová. Centrální banky ve snaze oživit ekonomiku podnikly několik kroků, které k oživení ekonomiky měly přispět.

celý článek

Investiční stříbro

 • 5. srpen 2016

Jak výhodně investovat? Existuje spousta možností, jednou ze zajímavých variant uložení finančních prostředků jsou investice do drahých kovů. O investičním zlatě jsme se už zmínili, nyní se pojďme společně podívat na investiční stříbro.

celý článek

Kdy přidat investiční kovy do svého majetku?

 • 26. červenec 2016

KAPITOL v letošním roce rozšiřuje své portfolio v oblasti investic a přijímá s radostí do řad svých partnerů investiční společnost IBISinGOLD.

celý článek

STAŇTE SE INVESTOREM

 • 29. červen 2016

Investováním můžete získat nebo zhodnotit své finanční prostředky. Pokud jich nemáte nazbyt, začněte pomalu a opatrně, ale neodkládejte to.

celý článek

Investice do drahých kovů

 • 30. květen 2016

Zlato, stříbro a další drahé kovy lákaly lidi odpradávna. Své místo mezi komoditami, do kterých se vyplatí investovat, mají rozhodně i dnes. V letošním roce svou pozici dokonce posílily, například zlato o 20 % a stříbro dokonce o 25 % oproti hodnotě ze začátku roku 2016.

celý článek

Jak vypovědět stavební spoření dítěte?

 • 6. říjen 2015

Nový občanský zákoník přinesl spoustu změn, jednou z nich je i změna o pravidlech výběru ze stavebního spoření dítěte.

celý článek

SPOLÉHAT MUSÍME PŘEDEVŠÍM NA SEBE

 • 26. září 2015

V průběhu svého aktivního života se učíme, vzděláváme, pracujeme. Zejména v produktivním věku využíváme svůj um, znalosti a dovednosti k tomu, abychom si vytvořili určitou životní úroveň.

celý článek

Přímé investice

 • 7. červenec 2015

Spoření části našich finančních prostředků se již stalo nedílnou součástí našeho života. Spoříme si na penzi, spoříme dětem na přilepšenou k začátku jejich aktivního ekonomického života nebo na studia, spoříme si na nové auto, na rekonstrukci svého domu či na nové vybavení. Důvod proč spořit se vždycky najde.

celý článek

Haló, tady klient

 • 12. květen 2015

Hlasová biometrie, že Vám tento pojem nic neříká… je to novinka v telefonní bankovnictví, kterou by měla začít využívat Raiffeisenbank koncem letošního roku.

celý článek

Investovat? Neinvestovat?

 • 14. březen 2015

Investice nejsou nutně pro „boháče“. Investovat může každý. Dokonce i ten, který si myslí, že mu měsíčně nezbývají finance. Stačí se jen trochu zamyslet a rozepsat si svoje denní výdaje.

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

Důležité odkazy

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

Náš web využívá soubory cookies k účelům statistiky a analýzy návštěvnosti.
Používáním webu souhlasíte s jejich využitím. Více informací o cookies naleznete zde.