Magazín

Nejnovější články v kategorii Investice

DIP JE NOVOU PŘÍLEŽITOSTÍ, JAK SE ZAJISTIT NA DŮCHOD

 • 30. ledna 2024

Dlouhodobý investiční produkt (zkráceně DIP) je součástí nového vládního balíčku, kterým se nás vláda mimo jiné snaží motivovat k důslednějšímu spoření na důchod. A právě od DIP se očekává, že bude tuto snahu naplňovat. Jedná se totiž o nový nástroj, kdy stát bude podporovat individuální tvorbu rezerv na důchod – například investicemi do podílových fondů, akcií atd. Tímto krokem tak vychází vstříc hlavně těm, co se chtějí na stáří finančně zajistit jinak, než jen skrze často konzervativní „penzijko” a soukromé životní pojištění.

celý článek

KONZERVATIVNÍ INVESTICE JSOU AKTUÁLNĚ TRENDEM. JAKTO?

 • 17. října 2023

Kombinace konzervativních investic – českých státních dluhopisů a úložek u ČNB (tzv. repo fondů) je aktuálně mezi investory v kurzu. A není se vůbec čemu divit… Proč tomu tak je? Na to vám v jednoduchosti odpovíme v článku.

celý článek

I KDYŽ INFLACE KLESÁ, PŘEHLÍŽET SE JI NEVYPLÁCÍ

 • 21. srpna 2023

Tempo meziroční inflace opět zpomalilo (červen 9,7 %, červenec 8,8 %). To je bezesporu radostnou zprávou. Ovšem nic se nemění na tom, že inflace stále patří mezi největší nepřítele všech, kteří střádají peníze třeba na běžných účtech. Přitom výnosnost podílových fondů je aktuálně VELMI atraktivní.

celý článek

JAK NEJEFEKTIVNĚJI OCHRÁNIT SVÉ ÚSPORY PŘED INFLACÍ

 • 28. dubna 2023

Inflace je obecně dlouhodobým nepřítelem peněz, které kvůli ní ztrácí na své hodnotě = za stejnou částku si koupíte méně věcí a služeb než dříve. Dlouhou dobu se udržovala okolo 3 %, ale začátkem roku 2022 vystřelila prudce vzhůru, a to až na hodnotu 18 % (aktuálně k 26. 4. 2023 se drží na 15 %). To mělo za následek zdražování ve všech směrech, ale také to, že české domácnosti začaly více pracovat se svými úsporami. Otázkou je, jak efektivně…

celý článek

VÍTE, ŽE MŮŽETE ZHODNOCOVAT SVÉ PENÍZE STEJNĚ ATRAKTIVNĚ A BEZPEČNĚ JAKO BANKY?

 • 18. dubna 2023

„Bezrizikový obchod: Banky vydělaly miliardy na vkladech u ČNB.” To je jeden z mnoha titulků internetových článků, na který jste mohli v poslední době narazit. Jednotlivé články poukazují na to, jak tuzemské banky generují vysoké zisky z vkladů svých klientů. Jak konkrétně to dělají? A víte, že můžete takto stejně zhodnocovat své peníze i vy?

celý článek

Zatočte s neviditelným “žroutem” peněz

 • 13. ledna 2022

Peníze uložené na bankovním účtu ztrácejí na hodnotě. Zajímejte se, které z investičních nástrojů pravidelně a s přehledem překonají inflaci.

celý článek

Miniseriál na téma investování v KAPITOLu

 • 15. října 2021

Náš investiční mini-seriál propojuje nosné téma: Jak začít s investováním? Na nejběžnější klientské dotazy odpovídá formou krátkých video-odpovědí Mgr. Tereza Kubínová, vedoucí investičních a penzijních produktů.

celý článek

Investice? Ano, od 500 Kč jsou už opravdu pro každého!

 • 8. září 2021

Chcete začít s tvorbou finanční rezervy a efektivně zhodnotit své peníze? Nebo jste už zkušenějším investorem a zajímáte se o nemovitostní fondy, tematické investování, ETF fondy nebo třeba “zelené” investice?

celý článek

Češi si odkládají 2 500 Kč měsíčně a věří srovnávačům fin. produktů

 • 6. dubna 2021

Průzkum ukázal, že dvě třetiny Čechů o penězích víc přemýšlí a chtějí lépe hospodařit. Rezervu na horší časy si tvoří většina respondentů, nejčastěji s ní vyjdou tři měsíce.

celý článek

Chci investovat! Ale kam?

 • 11. září 2020

Přemýšlíte o vhodné dlouhodobé investici, ve které je určitá jistota? Ne každý investor musí nutně riskovat.

celý článek

Novým ředitelem divize KAPITOL Gold je od 1. března 2020 pan Robert Vlášek

 • 13. března 2020

Robert Vlášek se od 1. března 2020 začal věnovat nové funkci, stal se ředitelem divize KAPITOL Gold a ambasadorem investování do cenných kovů.

celý článek

U velmi výhodných korporátních dluhopisů buďte obezřetní

 • 24. února 2020

Oslovila vás nabídka korporátních dluhopisů s výnosem dalece přes 5 % p.a.? Buďte obezřetní a zjistěte si před nákupem takových dluhopisů více informací.

celý článek

Zajímavosti o zlatě

 • 25. října 2019

Co se vybaví vám, když se řekne zlato? Je to pro vás uchovatelem hodnoty a symbolem bohatství? Zajímáte se o pověstný žlutý kov,  který provází lidstvo od pravěku do současnosti? Zlato je doma ve více oborech, než jen ve zlatnictví a zdobení našich zevnějšků. Velmi časté využití má v průmyslu, zubařině a medicíně obecně nebo […]

celý článek

Využíváte všech výhod „penzijka“? Získejte od státu až 6 360 Kč ročně!

 • 16. října 2019

Víte, že při součtu všech výhod od státu (příspěvky, daňová úspora) můžete díky penzijku získat až 6 360? A k tomu navíc i zhodnocení fondu.

celý článek

Proč investovat se společností KAPITOL?

 • 2. září 2019

Jsme česká společnost s 25letou historií a patříme do významné finanční skupiny Vienna Insurance Group (VIG). Díky zázemí této světově uznávané skupiny si můžete být jisti stabilitou, seriózností a důvěryhodností společnosti KAPITOL.

celý článek

KAPITOL Gold – vaše cesta ke zlatu

 • 2. července 2019

Poradenská společnost Kapitol v první den školních prázdnin spouští zcela novou divizi služeb. Pečlivě připravený projekt Kapitol Gold nabízí klientům možnost přes web investovat volné finanční prostředky do cenných kovů, jako je zlato, stříbro a platina.

celý článek

Dluh je jako oheň

 • 24. října 2018

Dobrý dluh (půjčka) je na pořízení vlastního bydlení. Naopak ty nevhodné jsou na pořízení elektrické spotřebiče nebo dovolenou.

celý článek

Pět milionů darem od babičky?

 • 4. listopadu 2016

Prvního prosince vstoupí v platnost zákon, kterým se upravují povinnosti poplatníka při prokazování původu nabytého majetku. Co to pro vás znamená?

celý článek

Světový den spoření

 • 31. října 2016

Již od roku 1924 se slaví Světový den spoření. Záměrem jeho vyhlášení bylo zlepšení vztahu občanů ke spoření a vytváření finančních rezerv.

celý článek

Finanční gramotnost

 • 7. září 2016

Gramotnost obecně je v naší společnosti známým pojmem a naším národem respektovanou morálkou ve vzdělávání. Jak je na tom ale gramotnost v případě, že před ni přidáme ještě přídavné jméno – finanční?

celý článek

Jak si vede stavební spoření?

 • 25. srpna 2016

Uvažujete o koupi bytu nebo domu? Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Rádi byste se zajistili a nevíte, kam investovat?
Pak je možná i pro vás zajímavou volbou stavební spoření.

celý článek

Investiční zlato zblízka

 • 18. srpna 2016

Jaké výhody má investice do zlata? Například není zatíženo DPH, ale je toho více.

celý článek

Jak si stojí investiční trhy? Kam investovat?

 • 10. srpna 2016

Ačkoliv z médií dostáváme vesměs pozitivní zprávy, situace v ekonomice není tak růžová. Centrální banky ve snaze oživit ekonomiku podnikly několik kroků, které k oživení ekonomiky měly přispět.

celý článek

Investiční stříbro

 • 5. srpna 2016

Jak výhodně investovat? Existuje spousta možností, jednou ze zajímavých variant uložení finančních prostředků jsou investice do drahých kovů. O investičním zlatě jsme se už zmínili, nyní se pojďme společně podívat na investiční stříbro.

celý článek

Kdy přidat investiční kovy do svého majetku?

 • 26. července 2016

KAPITOL v letošním roce rozšiřuje své portfolio v oblasti investic a přijímá s radostí do řad svých partnerů investiční společnost IBISinGOLD.

celý článek

STAŇTE SE INVESTOREM

 • 29. června 2016

Investováním můžete získat nebo zhodnotit své finanční prostředky. Pokud jich nemáte nazbyt, začněte pomalu a opatrně, ale neodkládejte to.

celý článek

Investice do drahých kovů

 • 30. května 2016

Zlato, stříbro a další drahé kovy lákaly lidi odpradávna. Své místo mezi komoditami, do kterých se vyplatí investovat, mají rozhodně i dnes. V letošním roce svou pozici dokonce posílily, například zlato o 20 % a stříbro dokonce o 25 % oproti hodnotě ze začátku roku 2016.

celý článek

Jak vypovědět stavební spoření dítěte?

 • 6. října 2015

Nový občanský zákoník přinesl spoustu změn, jednou z nich je i změna o pravidlech výběru ze stavebního spoření dítěte.

celý článek

SPOLÉHAT MUSÍME PŘEDEVŠÍM NA SEBE

 • 26. září 2015

V průběhu svého aktivního života se učíme, vzděláváme, pracujeme. Zejména v produktivním věku využíváme svůj um, znalosti a dovednosti k tomu, abychom si vytvořili určitou životní úroveň.

celý článek

Přímé investice

 • 7. července 2015

Spoření části našich finančních prostředků se již stalo nedílnou součástí našeho života. Spoříme si na penzi, spoříme dětem na přilepšenou k začátku jejich aktivního ekonomického života nebo na studia, spoříme si na nové auto, na rekonstrukci svého domu či na nové vybavení. Důvod proč spořit se vždycky najde.

celý článek

Haló, tady klient

 • 12. května 2015

Hlasová biometrie, že Vám tento pojem nic neříká… je to novinka v telefonní bankovnictví, kterou by měla začít využívat Raiffeisenbank koncem letošního roku.

celý článek

Investovat? Neinvestovat?

 • 14. března 2015

Investice nejsou nutně pro „boháče“. Investovat může každý. Dokonce i ten, který si myslí, že mu měsíčně nezbývají finance. Stačí se jen trochu zamyslet a rozepsat si svoje denní výdaje.

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena