Zima a Vánoce

23. prosinec 2015

Patříte mezi ty, kteří před Vánoci jihnou a obstarávají dárky s radostí? Netrpělivě čekáte, jak se budou děti či kamarádi tvářit při rozbalování vašeho dárku nebo jste člověk, který by se před tímto svátkem nejraději schoval někam hluboko pod zem?

Ať tak či tak, máme pro vás pár rad jak nejen ušetřit, ale i přežít.

K Vánocům patří zima a k zimě sníh, ledovky a jiné mrznoucí nástrahy, které nejsou pro řidiče nikdy dobrou zprávou. Myslete na bezpečnost a tedy i na včasné zimní obutí auta. Pokud se stane nehoda, přejeme vám, aby byla v co nejmenším rozsahu… materiální věci vyřeší havarijní pojištění.

Jak nakupujete dárky? Poslední roky se internetové nakupování stalo boomem. E-shopy a doručovací společnosti jsou před Vánoci přeplněné zakázkami. Internet je mocné médium, proto nepodceňujte jeho sílu a vyzkoušejte více jeho prostředků. Využíváte například srovnávače cen zboží? Vyzkoušejte je! Tyto srovnávače vyhledávají nejnižší cenu daného zboží, a to včetně dopravy, která v koncové ceně hraje také nemalou roli. Vždy se podívejte, zda není možnost zboží například vyzvednout ZDARMA někde ve vašem okolí. Dejte také šanci slevovým portálům, které nabízejí slevové vouchery na pobyty, zboží, zážitky apod.

Co se v mnoha případech vyplatí, je pojištění odpovědnosti či domácnosti, ale to necháváme na vědomí o vaší šikovnosti.

Na závěr ještě pár tipů:

Myslete také na to, že Vánoce nejsou svátky předhánění o nejdražší dárek, ale v první řadě jde vždy o nápad, proto, než se uchýlíte ke koupi drahého dárku, zahloubejte v paměti a možná přijdete na dárek v osobní rovině, který bude mít hodnotu největší.

Zboží z e-shopů je třeba objednávat včasně, aby se stihlo dopracovat pod váš vánoční stromeček. Většinou je dobré zboží objednávat koncem listopadu, maximálně první týden v prosinci.

Nakupujte přes internet pouze tam, kde máte kladné reference. Občas může člověk pouze kroutit hlavou nad tím, jaký rozdíl je mezi fotkou a reálným zbožím.

Čtěte obchodní podmínky e-shopů, u kterých nakupujete.

Zjistěte si ještě před objednáním, že zboží stihne dorazit ve vámi požadovaném termínu.

Přejeme krásné a klidné Vánoce.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2022 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena