Magazín

Nejnovější články v kategorii Ostatní

PŘEHLEDNĚ: JAKÉ ZMĚNY A NOVINKY NÁM PŘINÁŠÍ ROK 2024

 • 17. ledna 2024

Rok 2024 přináší spoustu novinek a změn, které více či méně ovlivňují finance i běžný život každého z nás. Pojďme se společně podívat na ty nejdůležitější z nich.

celý článek

MILOSTIVÉ LÉTO III – JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST, JAK SE ZBAVIT SVÝCH DLUHŮ

 • 3. října 2023

Jedinečná a zcela výjimečná příležitost na úhradu vašich dluhů, které vznikly před před 30. zářím 2022. Jak? Pokud uhradíte svůj původní dluh, stát vám odpustí naběhlé penále, sankce, úroky, případně exekuční náklady – to je akce Milostivé léto III, která navazuje na předchozí Milostivé léto I a II. Zbavit se touto formou svých dluhů můžete do 30. listopadu 2023. A navíc, u částky nad 5 000 Kč můžete požádat o rozložení do splátek

celý článek

POSÍLENÍ VEDENÍ KAPITOLU: PETR KŘÍŽ SE STÁVÁ NOVÝM ČLENEM PŘEDSTAVENSTVA

 • 28. března 2023

Valná hromada finančně poradenské společnosti KAPITOL schválila 28. 3. 2023 novou posilu ve vedení – členem představenstva jmenovala dosavadního obchodního ředitele Petra Kříže.

celý článek

Vánoční přání

 • 20. prosince 2021

Za celý KAPITOL Vám přejeme klidné Vánoce a pevné zdraví a pohodu v roce 2022.

celý článek

Rozhovor s Michalem Pobudou: Jsme inovativní. Máme úplně nové zázemí

 • 4. listopadu 2021

„Za tři roky jsme za plného provozu fakticky postavili novou firmu na zelené louce. Ale vnímání nezměníte tak, že na všechny billboardy v republice napíšete, že jste inovativní,“ říká Michal Pobuda, předseda představenstva KAPITOLu.

celý článek

Jak řešit ztrátu dokladů?

 • 25. listopadu 2020

Znáte rizika spojená se ztrátou dokladů? Při ztrátě jednoho z dokladů totožnosti bývá většinou řešení snadné.

celý článek

Platím z pronájmu bytu nějakou daň?

 • 15. července 2020

Pokud pronajímáte nemovitost, jste povinni odvádět z částky, kterou od pronajímatele vybíráte, samozřejmě daň. A jak se taková daň dá vypočítat?

celý článek

Češi se nebojí vytáhnout kostlivce ze skříní!

 • 21. října 2019

V letošním roce poslalo sdružení SOLUS do světa skvělou zprávu. Závazků po splatnosti ubývá! Z toho plyne, že Češi řeší své staré dluhy a tahají kostlivce ze skříní. Rozdíl oproti statistice z konce roku 2015 a 2016 je o 0,65 % ve prospěch roku 2016 – číslo ukazuje procento obyvatel ČR, kteří mají dluhy po […]

celý článek

Základní seminář Kapitolu

 • 26. června 2019

O víkendu 22. a 23. června 2019 se konalo setkání nových poradců v rámci školení základního semináře Kapitolu v kongresového hotelu v Benicích u Prahy.

celý článek

Desatero FIS aneb Jak se chovat na sjezdovce

 • 28. ledna 2019

Lyžujete a nevíte, co jsou to pravidla FIS? Pak máte zaděláno na problém. Sjezdovka je vlastně taková silnice pro lyžaře a je potřeba ji tak i brát. Na sjezdovkách sice nenajdete tolik dopravních značení jako na vozovce, ale určitou morálku musíte dodržovat tam i tam. Bohužel se najdou mezi lyžaři tací, kteří připomínají agresivní řidiče, […]

celý článek

3 x 5 tipů, jak si neprodražit vánoční nákupy

 • 9. prosince 2018

I zarytí odpůrci předvánočních nákupů už museli vzít blížící se svátky na vědomí a začínají přemýšlet o tom, co a kde koupit blízkým. Obchodníci se těší na tradičně vyšší tržby a zákazníci doufají v zajímavé slevy a akční nabídky. Podle výsledků kontrol, prováděných pravidelně Českou obchodní inspekcí, to ale vypadá, že výhodné nákupy se leckdy […]

celý článek

Výměna padesátikorun

 • 1. února 2017

V posledních dnech na nás ze všech stran křičí nadpisy, že máme už jen necelé dva měsíce na výměnu papírových padesátikorun. Tuto informaci jste jistě už zaznamenali, takže se jí budeme věnovat pouze povrchově, ale kde mají původ mince a bankovky jako takové? Papírová vs. kovová padesátka TERMÍNY? – konec platnosti papírových padesátikorun 1.4.2011 – […]

celý článek

Jste žena, je vám 35-40 let, smiřte se s nižším platem než muž.

 • 5. ledna 2017

Jsou v nejlepším věku, vypadají dobře, zvládnou rodinu i zaměstnání a přesto mají nižší příjem než muži. Řeč je o ženách „čtyřicátnicích“.

celý článek

Změna na zimní čas

 • 28. října 2016

Jako každý rok přichází s koncem října i přechod z letního na zimní čas. Odborníci se nemohou shodnout, zda je tato změna stále ještě potřebná a lékaři se spíš kloní k názoru, že přechod k letnímu času a zpět našemu zdraví příliš neprospívá.

celý článek

Skutečně musíte jet do práce na kole?

 • 13. října 2016

Cyklistika je super sport. Protáhne svaly, zahřeje tělo, dodá vám tolik vítané endorfiny. Ale zatímco v teplém a suchém létě vám moc nebezpečí nehrozí, o zimě se to už říct nedá. A podzim, který máme teď, je vlastně ještě zrádnější.

celý článek

Podzimní výlet na motorce? Ještě to jde, ale…

 • 4. října 2016

Říjen krom hezkých dnů přinese i ochlazení a mrholení nebo deště. Jestli patříte kmilovníkům jízdy na motorce a nechcete se ještě vzdát radosti z pocitu svobody, kterou nabízí, zkontrolujte si alespoň svou výbavu.

celý článek

Vysoká škola nebo Ferrari?

 • 28. září 2016

Zatímco školáci na základních školách, učni v učebních oborech nebo studenti na středních školách už dostávají zadání domácích úkolů, přípravných studií či seminárních prací, vysokoškoláci mají poslední volné dny před zahájením studia.

celý článek

Máme tu akce a slevy, nenechte se napálit!

 • 9. září 2016

Ano, pohled na cedule s nápisy “ – 50 %” nebo “Sleva až 70 %!” je pěkný a podle tržeb obchodníků na něj zákazníci reagují. Ale pozor, nenechte se zmást, ne všechny slevové akce jsou skutečně výhodné.  

celý článek

Daň z nabytí nemovitých věcí

 • 30. srpna 2016

Doposud jste si v případě koupě či prodeje nemovitosti mohli vybrat, kdo zaplatí daň z nabytí nemovitosti ve výši 4 % z kupní ceny. Prodávající? Kupující?

celý článek

Končí jedna etapa aneb máme doma školáka

 • 24. srpna 2016

Před chvílí jste objímali čerstvě narozeného drobečka a teď tu před vámi poskakuje a těší se do školy.

celý článek

Ze života: Účtenky si schovávám!

 • 23. srpna 2016

Pokud patříte mezi zákazníky, kteří si od každého nákupu i útraty v restauraci schovávají účtenku, dobře děláte. Ale co takhle je občas zkontrolovat?

celý článek

NEJSEM SCHOPEN SPLÁCET SVÉ ZÁVAZKY, JAK POSTUPOVAT?

 • 14. srpna 2016

Každému z nás se může stát, že se dostane do tíživé finanční situace, v těchto případech neztrácejte optimismus a v klidu nad vším zapřemýšlejte. Občas lze někde ušetřit.

celý článek

Sirotčí důchod a letní brigáda

 • 10. srpna 2016

Přišel vám dopis od Sociální správy o tom, že vám bude odebrán sirotčí důchod, který dostáváte po úmrtí jednoho z rodičů? Nelekejte se, není to trest za to, že jste si našli letní brigádu, je to jen formalita v případě, že stále studujete.

celý článek

Dostali jste neschopenku? Tak raději pěkně ležte.

 • 6. srpna 2016

Od doktora do lékárny a z lékárny rovnou domů by měly vést vaše kroky v případě, že jste si kašlem, teplotou nebo čímkoliv jiným vysloužili “neschopenku”.

celý článek

Nemocenské pojištění

 • 1. srpna 2016

Jste OSVČ a plánujete těhotenství nebo přemýšlíte dopředu a počítáte s nemocí, která vás ale díky nemocenskému pojištění nezaskočí.

celý článek

5 tipů pro bezpečné online nakupování

 • 28. července 2016

Nakupování na internetu je lákavé. Pohodlné. Snadné. Bezpečné. Je to pravda? Na co si dávat pozor.

celý článek

Jak na oddlužení?

 • 21. července 2016

Jsou dluhy a dluhy. Jedny se staly takřka běžnou součástí našeho života, pořizujeme si za ně bydlení, automobily a další věci vesměs nezbytné. Pak jsou dluhy, které si děláme na pořízení věcí zbytných. Zahraniční dovolená, druhá či třetí televize, štědré vánoční dárky.

celý článek

Kryštůfek záchranář slavil s dětmi

 • 28. června 2016

Návštěvníci si prohlédli nejen současnou, ale i historickou techniku záchranky. Zaujala je také výstava o činnosti zdravotnické záchranné služby.

celý článek

NELEGÁLNÍ KOPÍROVÁNÍ PLATEBNÍCH KARET – SKIMMING

 • 9. června 2016

Dovolená se blíží, těšíte se nebo ano? Ovšem pozor na to, aby vám vaše vytoužené letní dny nic nezkazilo.

celý článek

Co je to finanční tíseň a jak z ní ven?

 • 30. května 2016

Nemoc, nedbalost, rodinné problémy, ztráta zaměstnání a další potíže přivedly spoustu lidí do finanční tísně. Proto vznikly poradny při finanční tísni, na které se dlužníci často obracejí.

celý článek

Nárůst klientů psychologických poraden

 • 14. května 2016

Podle průzkumu společnosti Engage Hill vzrostla míra stresu mezi českými zaměstnanci za 4 roky o jednu třetinu tj. na 65 %. Jedni se bojí, že přijdou o práci, druzí, že práci nikdy nenajdou. Ze škol vychází absolventi bez praxe, které nikdo nezaměstná. Starší lidé, kteří nejsou perspektivní, mají stejný problém, těžko shání práci. Od toho […]

celý článek

Budoucnost a hodnota osobního doporučení

 • 13. dubna 2016

Jsou ale principy, které je nutné připomínat a pořád prohlubovat. Společnost KAPITOL nepostavila svůj obchod na kamenných obchodech, ale vykročila k zákazníkům moderní a výraznější formou. Zbudovala svoji síť klientů na principech podnikání a osobním doporučení.

celý článek

Nejsilnější motor – Poslání

 • 13. dubna 2016

Neustále znovu musím přemýšlet o příčinách lidského úspěchu a neúspěchu. Divím se, že si lidé vzájemně ubližují mezi sebou svými slovy kritiky, namísto slov pochvaly a uznání.

celý článek

Proměňme nadšení ve výsledky

 • 13. dubna 2016

Nadšení a motivace jsou důležité. Máme pro vás informace, jak začít v pracovat v KAPITOLu.

celý článek

Cestovní pasy a občanské průkazy v roce 2016

 • 8. dubna 2016

Občan si může při podávání žádosti požádat o převzetí cestovního pasu na jiném úřadu. Tato možnost je zpoplatněna na 100 Kč a bude se hradit při přebírání dokladu.

celý článek

Co je to přestavek, který se objevuje v NOZu?

 • 11. března 2016

Nový občanský zákoník řeší situaci, že omylem nebo v dobré víře zastavíte sousedovi malou část jeho pozemku.

celý článek

Jak je nakládáno s budovami, které stojí na cizím pozemku?

 • 10. března 2016

Proč vůbec toto nové pravidlo vzniklo? Největším problémem bylo, že vlastník pozemku neměl přístup k celému pozemku, protože na kusu jeho půdy stál dům, třeba oplocený, na který zabraňoval majitel domu přístup vlastníkovi pozemku.

celý článek

Nenaleťte podvodníkům

 • 31. ledna 2016

Ne všichni stolaři jsou dobří řemeslníci, stejně tak jako ne všichni pojišťováci a finanční poradci jsou dobrými rádci na finance.

celý článek

Zima a Vánoce

 • 23. prosince 2015

Patříte mezi ty, kteří před Vánoci jihnou a obstarávají dárky s radostí? Netrpělivě čekáte, jak se budou děti či kamarádi tvářit při rozbalování vašeho dárku nebo jste člověk, který by se před tímto svátkem nejraději schoval někam hluboko pod zem?

celý článek

Menší problém, než se zdá

 • 4. prosince 2015

Pokud se ocitáte v situaci, která je tíživá pro Vaši psychiku i peněženku, zkuste zvážit v klidu všechny varianty, které můžou být řešením.

celý článek

OSVČ, nemocenská a mateřská

 • 21. listopadu 2015

Pokud nejste zaměstnanec, platí pro všechny případy pro vás pravidlo, že si můžete platit tzv. dobrovolné nemocenské pojištění.

celý článek

Obecně o pojišťovnictví

 • 15. listopadu 2015

Pojišťovnictví je specializovaná oblast finančnictví. Zabývá se zajišťováním lidských hodnot. Pojištění pomáhá po finanční stránce zabezpečovat veškeré hodnoty, které jsou ohrožovány různými riziky.

celý článek

ZNÁTE DOBŘE SVŮJ ŽEBŘÍČEK HODNOT?

 • 21. září 2015

Každý z nás má své životní priority, jakýsi svůj vlastní žebříček hodnot. Jen my sami víme, co je pro nás nejdůležitější, co méně a co my sami považujeme za nepodstatné.

celý článek

OSOBNÍ BANKROT nebo-li INSOLVENCE

 • 19. září 2015

Co v praxi znamená vyhlášení osobního bankrotu a proč stále více lidí využívá této možnosti?

celý článek

Co mají společného sociální sítě a půjčka?

 • 10. září 2015

Bankovní instituce stále přicházejí na nové způsoby, jak o člověku zjistit co nejvíce informací.

celý článek

Základem je rodinné plánování

 • 11. srpna 2015

Finanční plány a potřeby každé rodiny jsou zcela individuální věc. Ať už jsme zaměstnanci či se věnujeme svému podnikání, naše příjmy a výdaje hrají v otázce životní úrovně rozhodující roli.

celý článek

POZOR NA FACEBOOK!!!

 • 8. srpna 2015

Chystáte se na dovolenou a chcete to sdělit svým přátelům na Facebooku? Buďte obezřetní! Facebook je již delší dobu skvělým zdrojem informací pro zloděje.

celý článek

Exekucí v ČR přibývá

 • 6. srpna 2015

Slovo exekuce přestává být v naší republice tabu. Od roku 2001 doposud bylo nařízeno více než dva a půl milionu exekucí. Výsledky studií Exekutorské komory České republiky jsou opravdu více než alarmující.

celý článek

Máte svého finančního poradce?

 • 6. července 2015

Ti z vás, kteří služeb finančního poradce již využíváte, asi už víte o čem hovoří tento článek. Avšak je stále ještě hodně těch, kteří této služby dosud nevyužívají. Hlavním důvodem je především nedůvěra a ta může mít mnoho příčin.

celý článek

Rodinná domácnost

 • 4. června 2015

Institut tzv. rodinné domácnosti je další velkou novinkou, kterou přináší nový občanský zákoník. Smyslem zákona je chránit obydlí, kde rodina žije, a to i přes to, že právně taková nemovitost náleží pouze jednomu z manželů.

celý článek

MÁTE SVÉ ÚSPORY ULOŽENÉ V BANCE?

 • 29. dubna 2015

Ušetřit část svého příjmu a vytvořit si určitou finanční rezervu je rozumné počínání. Pokud jsou naše příjmy dostatečné a naše nutné měsíční výdaje přiměřené, můžeme jistě část prostředků ušetřit pro nečekané výdaje a budoucí potřebu.

celý článek

Měsíční „mzda“ státu? Občane, zaplať 10.000 Kč

 • 3. dubna 2015

Státní rozpočet v kostce, to je název brožury, kterou vydává ministerstvo financí a kterou lze najít na webových stránkách ministerstva financí.

celý článek

Jak je to nově s promlčecími lhůtami?

 • 3. dubna 2015

Promlčecí lhůty byly nastaveny proto, aby nad dlužníkem ve vzduchu nelétaly dluhy celý jeho život.

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena