ZNÁTE DOBŘE SVŮJ ŽEBŘÍČEK HODNOT?

21. září 2015

Každý z nás má své životní priority, jakýsi svůj vlastní žebříček hodnot. Jen my sami víme, co je pro nás nejdůležitější, co méně a co my sami považujeme za nepodstatné.

Zdraví, láska, přátelství, štěstí, rodina, děti, práce, kariéra, úspěch. To jsou základní kritéria našeho života.

Troufám si tvrdit, že každý člověk je schopen jasně definovat své priority v daném okamžiku svého života. Svůj žebříček hodnot tedy známe. Známe jej však skutečně dobře a hlavně: podřizujeme tomu své jednání a důležitá rozhodnutí? Uveďme si příklad: Každý jistě bez váhání odpoví, že zdraví je pro něj důležité. Ne každý se však podle toho chová. Každý však ví, že když je zdraví ohrožené, je nutné vyhledat odbornou pomoc – lékaře. Snad jen hazardér by se mohl domnívat, že si poradí sám.

Podobné je to i v mnoha jiných oblastech. Položili jste si někdy otázku, jakou důležitost pro vás mají peníze? Máte jistotu, že s nimi zacházíte tak, jak si z tohoto pohledu zaslouží? Jestliže jsou pro nás peníze důležité, proč je tedy utrácíme mnohdy za zbytečnosti místo, abychom si s jejich pomocí splnili svá přání a cíle? Proč si bereme nevýhodné půjčky, místo abychom si raději naspořili? Platíme zbytečné poplatky za služby, které můžeme mít levněji nebo i zcela zdarma, necháváme své peníze ležet bez užitku, místo abychom je zhodnocovali. Můžeme se pak divit, že se nám jich mnohdy nedostává? Jsou v tomto případě peníze opravdu na jednom z předních míst žebříčku hodnot?

Jak však vědět,  co je výhodné a co nevýhodné, když všechny finanční instituce nabízej své produkty jako ty nejlepší? Komu věřit a komu ne? Můžeme vůbec finančním institucím věřit, když nás denně zahrnují nabídkami “výhodných” půjček a lákají nás tak do rizika dluhové pasti? Máme spoléhat jen na sebe nebo se raději s někým poradit? Je to podobné, jako se zdravím. Buď se můžeme “léčit” sami, nebo vyhledat “lékaře.” Obrátit se na odborníka – na osvědčenou poradenskou společnost a jejího finančního poradce.

Pokud tedy jsou pro vás peníze důležité, využívejte služeb svého poradce a konzultujte s ním svá rozhodnutí. Vyhnete se tak mnohdy zbytečným finančním ztrátám.

Závěrem mi dovolte jednu poznámku. Opravdový finanční poradce pracuje pro vás a hájí vaše zájmy, nikoli zájmy finanční společnosti. Jsou však jistá pravidla a přesně stanovené podmínky. A ty je nutno vždy dodržovat.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena