8 DŮVODŮ, PROČ SI SJEDNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ DO ZAHRANIČÍ

5. června 2024

Absolutní pohoda na pláži, nekonečné zážitky během treku, romantické procházky neznámými uličkami, opojné okamžiky při západu slunce, ale také dobré jídlo a drinky… Už aby to tady bylo. LETNÍ DOVOLENÁ. Po náročném roce zasloužená odměna pro každého z nás. Chvíle, kdy všechny starostí házíme za hlavu a jen si užíváme života. A pokud během těchto chvil chceme mít i jistotu, že nám někdo pomůže nebo se o nás kvalitně postará, když se cokoliv stane, pak cestovní pojištění je výborným parťákem. Ať už jsme kdekoliv na světě.
Tady je 8 důvodů, proč tomu tak je.

  1. KARTIČKA ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY NESTAČÍ

Kartička pojištěnce, kterou máte od své zdravotní pojišťovny, je vstupenkou do všech veřejných zdravotnických zařízení v zemích EU. Určitě byste ale na ni neměli spoléhat. Vztahuje se totiž jen na standardní péči dané země, přičemž v mnoha případech budete muset ošetření nebo léky doplácet. Na pokrytí léčebných výloh v soukromých zařízeních se pak už průkaz zdravotního pojištění nevztahuje vůbec. Stejně tak vám nepomůže, pokud cestujete mimo Evropu.

A pozor, ani pojištění k platební kartě není všespásné, protože nemusí dostatečně pokrýt danou pojistnou událost.     

  1. LÉČEBNÉ VÝLOHY NEZRUINUJÍ VAŠI PENĚŽENKU

Úpal, bolavý zub, otrava jídlem, šlápnutí na mořského ježka, otřes mozku, zlomená ruka, … Při poranění a zdravotních problémech se musí jednat rychle. Asistenční linka, která funguje nonstop, vám poradí, jaké máte navštívit lékařské zařízení v místě vašeho pobytu, abyste dostali totožnou lékařskou péči, na kterou jste běžně zvyklí. 

Zároveň si díky cestovnímu pojištění můžete být jistí, že účet za ošetření nezruinuje váš domácí rozpočet. Ona ho totiž komplet zaplatí pojišťovna. A to je velká výhra, protože i zdánlivá banalita vás může přijít na desetitisíce a léčba vážnějších stavů se může vyšplhat až do mnohamilionových částek.

  1. PŘEVOZ DOMŮ V PŘÍPADĚ NEMOCI ČI ÚRAZU

Ne však všechny země, kde si chcete užívat letní dovolenou, mají zdravotnictví na potřebné úrovni. Proto, v případě nemoci nebo úrazu, kdy vám nejsou schopni v místních zdravotnických zařízení adekvátně pomoct, zajistí vám pojišťovna opatrovníka a bezplatný převoz do Česka.

  1. ASISTENČNÍ SLUŽBA 24/7

Asistenční služba je takový přítel na telefonu, kterého máte kdykoliv k dispozici. Na asistenční službu se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem a hlavně, když máte zdravotní komplikace – jak už jsme psali výše. V nouzi také určitě oceníte například zajištění tlumočení mezi vámi a místními zdravotníky, policií nebo úřady. Operátoři vám poradí, co přesně máte dělat, když zabloudíte, ztratíte svůj pas a postaví se za vás i při ztrátě zavazadel. A to za těch pár minut, co vám sjednání cestovního pojištění zabere, rozhodně stojí. 

  1. ODPOVĚDNOST ZA ŠKODU NEŘEŠÍTE

Rozbijete skleněné dveře, při projížďce na kole srazíte chodce, dítě vám v obchodě shodí drahou vázu, váš pes pokouše jiného psa… Stát se prostě může cokoliv. Pokud v rámci cestovního pojištění máte pojištěnou i odpovědnost za škodu, vše hradí pojišťovna. Včetně nákladů na právní zastoupení.  

  1. ZTRÁTA ZAVAZADEL VÁM POBYT NEZKAZÍ 

Přiletíte do vytoužené destinace, ale bez kufrů… Nebyli byste zdaleka první a určitě ne ani poslední. Připojištění zavazadel vám však může dovolenou zachránit. Stačí když ztrátu (případné poničení kufrů) nahlásíte asistenční lince a pojišťovna vám zašle peníze na nákup věcí, které by vám jinak při dovolené chyběly. 

  1. STEJNĚ TAK ZRUŠENÝ LET NEBO ONEMOCNĚNÍ

Ať už kvůli rozmarům přírody nebo ze závažných osobních důvodů, kdy krátce před cestou na dovolenou onemocníte, tak určitě oceníte pojištění storna zájezdu nebo letenky. Díky němu jen tak nevyhodíte peníze z okna.

  1. POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI STOJÍ „PÁR KAČEK”

Cestovní pojištění je levnou záležitostí. Většinou vás bude stát okolo pár set korun na osobu za dovolenou. Navíc, limity léčebných výloh cenu pojištění ovlivňují pouze minimálně, proto se nebojte cestovní pojištění nastavit raději s vyšším limitem – na letní dovolenou doporučujeme minimální limit 10 000 000 Kč.

UDĚLEJTE DOBRÉ ROZHODNUTÍ A PŘIBALTE SI KVALITNÍ POJISTKU S KAPITOLEM

Každé rozhodnutí má konkrétní dopad na váš rodinný rozpočet. A to je moc důležité si uvědomit. Proto máme k dispozici produktové portfolio od významných obchodních partnerů, díky kterému vám dokážeme nastavit takové cestovní pojištění, které bude přesně odrážet vaše potřeby. 

Pokud máte doplňující dotazy nebo zájem o rychlé sjednání pojištění, neváhejte kontaktovat svého poradce nebo naši klientskou linku.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena