Investiční stříbro

5. srpna 2016

Jak výhodně investovat? Existuje spousta možností, jednou ze zajímavých variant uložení finančních prostředků jsou investice do drahých kovů. O investičním zlatě jsme se už zmínili, nyní se pojďme společně podívat na investiční stříbro.

Proč by vás mělo zajímat investiční stříbro?

Ačkoliv není tak známé jako zlato, neopomíjejte je. Stříbrné mince, stříbrné cihly nebo stříbrné slitky s ryzostí nad 99,9 % sice nemají sběratelskou ani uměleckou hodnotu, ale díky samotné hmotě jsou mezi investory oblíbené.

Stříbro má široké využití

Zatímco dříve bylo stříbro, stejně jako zlato, používané jako platidlo, mělo na rozdíl od něj i širší využití. Krom stříbrných šperků jistě znáte i stříbrné nádobí nebo příbory. V dnešní době spočívá jeho cena ale především v samotném kovu.
Investiční stříbro, ražené v jednouncových mincích, nemá dokonalý tvar a povrch, protože pro investory je skutečně podstatné stříbro samotné. Stříbrné cihly (slitky) se rovněž váží v trojských uncích, a to 1 oz, 5 oz, 10 oz, 100 oz a 1 000 oz. Pro nákup jsou samozřejmě výhodnější větší stříbrné slitky.

Jak si investiční stříbro aktuálně stojí?

Oproti investičnímu zlatu není investiční stříbro osvobozené od daně z přidané hodnoty. Pro investory, a to i pro české, je ovšem stále zajímavější a přitažlivější díky svému stoupajícímu kurzu. Za poslední půlrok se cena investičního stříbra zvýšila o více než 40 %. Jedním z faktorů, které tento zvýšený zájem o investice do stříbra ovlivnil, je neustálý tlak na politickou podporu pro obnovitelné zdroje. Stříbro, které se používá do solárních článků, je proto velmi zajímavým průmyslovým i investičním artiklem.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena