Kde hledat nejlevnější cestovní pojištění?

30. leden 2015

Pro případ cestování není vhodné hledat pouze cestovní pojištění nejlevnější, ale je nutné se dívat na pojistné podmínky a krytí daného pojištění.

Může se snadno stát, že budete mít skvěle levné cestovní pojištění, ale při případné pojistné události zjistíte, že nekryje skoro ani standardní případy úrazů.

Neznamená to ale, že levné cestovní pojištění je špatné…! Dejte si pouze pozor a všechno pečlivě čtěte.

Cestovní pojištění lze sjednávat velmi snadno, a to přes on-line aplikace, které nabízí většina pojišťoven. Aplikace vám spočítají přesnou cenu, nabídnou zaplacení on-line a následně automat odešle na váš e-mail potvrzení spolu s kartou či kartami pojištěnců. Pak stačí karty pouze vytisknout a je to!

Málo lidí chodí osobně do pojišťoven, aby si cestovní pojištění zařídili. Většinou jde o mimořádné případy, kdy je potřeba probrat s odborníkem cíle cesty, aktivity, které budou na cestě probíhat apod., aby bylo pojištění správně sjednáno a cestující byl opravdu krytý.

Existují i celoroční cestovní pojistky, které se může hodit těm, kteří celoročně cestují například pracovně nebo si ročně dopřávají více odpočinku.