Máte svého finančního poradce?

6. červenec 2015

Ti z vás, kteří služeb finančního poradce již využíváte, asi už víte o čem hovoří tento článek. Avšak je stále ještě hodně těch, kteří této služby dosud nevyužívají. Hlavním důvodem je především nedůvěra a ta může mít mnoho příčin.

Uveďme si takový příklad. Abyste se rozhodli, kterému lékaři svěříte péči o své zdraví, musíte mít k němu důvěru. Nové šaty si také nedáte ušít u kteréhokoli krejčího. Vybrat si však nakonec musíte, protože sami se nevyléčíte a dobře padnoucí oblek si také jen těžko ušijete.

Podobné je to i s vašimi rodinnými financemi. Ty také potřebují péči. Aby vaše mnohdy těžce vydělané peníze pro vás dobře pracovaly a byly účelně a optimálně vynakládané, potřebujete především finanční plán. Bez zodpovědného plánování se dnes prakticky neobejdete v žádné oblasti lidské činnosti. Jak to však udělat, aby se vaše finanční plány a cíle pak opravdu naplnily a nezůstaly jen na papíře? Co když do vašich plánů zasáhne neočekávaná událost?  Co když vám uniknou některé podstatné změny na neustále se měnícím finančním trhu?

A zde je právě ona oblast, ve které vám může být váš finanční poradce velmi užitečný. Je to právě on, kdo za vás na tyhle věci myslí a každodenně se jimi zabývá. Máte-li svého poradce, neváhejte jej kontaktovat a konzultovat s ním vše, co vás na finančním trhu zajímá, jaké nové potřeby u vás vyvstaly a jaká rohodnutí zvažujete. Jistě si na vás čas udělá a přinese vám spousty užitečných informací, které by jste jinak pracně hledali.

Jestli však ještě svého poradce nemáte, zkuste zvážit, jaké výhody vám může přinést a kolik kupříkladu času vám může ušetřit. Ostatně, nic tím neriskujete, když si domluvíte informativní schůzku. Můžete ale získat mnoho!  V nejhorším případě za vámi přijde člověk, který ve vás důvěru nevzbudí a ničím zajímavým vás neosloví. Jistě si pak od něj těžko dáte poradit či cokoli doporučit. Rozhodnutí je vždy na vás.

Avšak věřte, že finanční poradce za vámi vždy přichází s dobrým úmyslem vám pomoci a dobře poradit.

Je to totiž jeho poslání a smysl jeho práce.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2022 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena