Nešetříte na špatných místech?

9. října 2019

Sledujete akční letáky různých obchodních řetězců a jste ochotni cestovat přes celé město kvůli pár ušetřeným korunám? Nemálo lidí v naší republice řeší právě tyto úspory a místa, kde mohou opravdu ušetřit je ani nenapadnou. Tato problematika lze zařadit do oblasti finanční gramotnosti, ve které nejsme, jako národ, žádní mistři. Je proto potřeba se stále […]

Sledujete akční letáky různých obchodních řetězců a jste ochotni cestovat přes celé město kvůli pár ušetřeným korunám?

Nemálo lidí v naší republice řeší právě tyto úspory a místa, kde mohou opravdu ušetřit je ani nenapadnou. Tato problematika lze zařadit do oblasti finanční gramotnosti, ve které nejsme, jako národ, žádní mistři. Je proto potřeba se stále vzdělávat a hledat cesty, jak zlepšit svou finanční situaci.

Pokud chceme opravdu šetřit na správných místech, spočítejme si, kolik peněz ročně a kam zaplatíme. Krom nájemného či hypotéky vám jistě jako jedna z nejtíživějších položek vyvstane suma za energie. 

Ceny energií se u každého dodavatele velmi různí. V tomto případě je vhodné nenechávat pátrání pouze na sobě, ale přizvat si odborníka, který nám pomůže srovnat více nabídek dodavatelů energií. Projdete si společně všechna pro i proti a uvidíte, třeba vás mile překvapí, kolik máte možnost ročně ušetřit právě na takové položce, jakou jsou nevyhnutelné poplatky za energie.

Nebojte se složitostí při přechodu k jinému dodavateli energií. Pokud budete celou situaci řešit s člověkem, který se energiemi zabývá, jistě vám nabídne i komplexní servis a přepis s vaší plnou mocí zajistí tak, abyste měli maximální komfort. Buďte ale obezřetní a dejte na reference. Nenaleťte podvodným obchodníkům s energiemi, ale poptejte se po svém okolí, jestli někdo nezná právě takového člověka, který by s ušetřením na energiích mohl opravdu pomoci.

Ne nutně ale musíte mít špatnou smlouvu, může se stát, že podmínky máte nastaveny opravdu dobře, ale stejně platíte spoustu peněz. 

Pak je potřeba pátrat jinde. Zamyslete se nad spotřebiči, které ve své domácnosti využíváte:

  • Jak starou máte lednici?
  • Jak starou máte pračku?
  • Už svítíte led žárovkami?
  • Vaříte ve varné konvici vždy jen takové množství vody, které potřebujete?…

Pokud si nejste jisti, který ze spotřebičů může tak vysávat vaši peněženku, existuje tu řešení – MĚŘIČ SPOTŘEBY ELEKTRICKÉ ENERGIE! Zaplatíte řádově stovky korun a můžete zkoumat postupně spotřebič po spotřebiči. Měřič spotřeby funguje tak, že jej zapojíte do zásuvky a do něj zapojíte testovaný spotřebič. Během chvilky zjistíte spotřebu daného zařízení a následně si můžete spočítat, jestli se vám spíše vyplatí dotovat starou ledničku nebo raději koupit novou, která tolik energie nespotřebuje.

Pokud se vám nárazová investice do spotřebiče zdá příliš vysoká, spočítejte si dobu návratnosti této “investice” a možná vás tohle zjištění přesvědčí.

Držíme pěsti vám i vaší pokladničce, která se jistě brzy naplní a vy budete moct například odjet na vysněnou dovolenou.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena