Magazín

Nejnovější články v kategorii Bydlení

Proč ceny za energie (nejen) v ČR zdražily na trojnásobek?

 • 27. říjen 2021

Na jedné straně došlo ke snížení dodávek plynu z Ruska a na druhé se výrazně zdražily emisní povolenky. To jsou hlavní příčiny strmého růstu cen energií.

celý článek

Nabízíme řešení v dodávce energií

 • 20. říjen 2021

Turbulentní situace na trhu s energiemi se dotkla i velkých hráčů a skupina Bohemia Energy končí. Přestala dodávat elektřinu a plyn téměř milionu zákazníků. Bohužel další menší společnosti postupně také zkrachovaly. Pokud jste jedním ze zasažených zákazníků, nabízíme řešení, jak dále postupovat.

celý článek

Pospěšte si, levné hypotéky pomalu končí

 • 21. září 2021

Zájem o investice do vlastního bydlení rapidně vzrostl, především díky velmi dobrým úrokovým sazbám. To se ale během druhé poloviny roku pomalu mění.

celý článek

Vlastní chybou s podpojištěním nemovitosti přišli o 336 000 Kč! Jak jste na tom Vy?

 • 13. červenec 2021

Velká bouřka, vichřice, přívalový déšť a následná záplava zavinily velké škody na rodinném domě. Odhadce stanovil celkovou sumu na 560 000 Kč, ale pojišťovna byla schopna zaplatit jen 40 %, tzn. 224 000 Kč.

celý článek

Pojištění stavby

 • 21. září 2020

Stavba to je příslib mnoha radostí, ale i starostí. Abyste mohli klidněji spát, je dobrým nápadem stavbu pojistit. Nabízíme výběr pokrytí rizik, která by se vás mohla týkat.

celý článek

Tip, jak šetřit za vodu v domácnosti

 • 20. duben 2020

Ušetřete denně až 120 litrů vody. Jak? Nahraďte vanu sprchou.

celý článek

U velmi výhodných korporátních dluhopisů buďte obezřetní

 • 24. únor 2020

Oslovila vás nabídka korporátních dluhopisů s výnosem dalece přes 5 % p.a.? Buďte obezřetní a zjistěte si před nákupem takových dluhopisů více informací.

celý článek

Zabezpečení domu před krádeží

 • 16. leden 2020

Každoročně většina z nás vyráží na dovolenou a zvažujeme, jak nejlépe zabezpečit dům či byt proti nepříjemnostem.

celý článek

Znáte registry dlužníků?

 • 13. prosinec 2019

Není tomu tak dávno, co jsme vás podrobněji informovali o tom, jak funguje registr dlužníků SOLUS a jak se do něj můžete snadno dostat. Existuje ale i řada dalších registrů, kde může vaše jméno kvůli dluhu vystupovat. Jednou za čas je jistě dobré zevidovat vlastní prostředky, které máte našetřené, které vydáváte nebo, které „možná“ dlužíte. […]

celý článek

Co znamená zkratka LTV u hypotéky?

 • 19. listopad 2019

Loan to value (LTV) v překladu znamená „úvěr k hodnotě“. Jedná se o finanční výraz vyjadřující poměr mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti. Udává se často v kombinaci s číselnou hodnotou. Např. obecně používaný výraz “osmdesátiprocentní hypotéka” je tedy formálně nazýván jako LTV 80. Číslo značí procento z ceny nemovitosti z kterého lze vypočítat […]

celý článek

Nešetříte na špatných místech?

 • 9. říjen 2019

Sledujete akční letáky různých obchodních řetězců a jste ochotni cestovat přes celé město kvůli pár ušetřeným korunám? Nemálo lidí v naší republice řeší právě tyto úspory a místa, kde mohou opravdu ušetřit je ani nenapadnou. Tato problematika lze zařadit do oblasti finanční gramotnosti, ve které nejsme, jako národ, žádní mistři. Je proto potřeba se stále […]

celý článek

Proč investovat se společností KAPITOL?

 • 2. září 2019

Jsme česká společnost s 25letou historií a patříme do významné finanční skupiny Vienna Insurance Group (VIG). Díky zázemí této světově uznávané skupiny si můžete být jisti stabilitou, seriózností a důvěryhodností společnosti KAPITOL.

celý článek

Pozor na podpojištění!

 • 22. květen 2019

Podpojištění… jak je již z tohoto slova zřejmé, jedná se o podhodnocení částky, na kterou je nemovitost či majetek pojištěn.

celý článek

Revize a kontroly v bytě a domě

 • 12. březen 2019

Mnohé jsou nepovinné a můžete je vlastně vynechat, aniž by vám to způsobilo vrásky ve tváři. Do prvního průšvihu. Problémy mohou nastat s plněním pojišťovny, v extrémních případech ale může dojít až na “obecné ohrožení”. Toto téma je skutečně extrémně obsáhlá a dost komplikovaná záležitost. Pro sofistikované zdroje jsme si zašli na web revizekontroly.cz. Pokud […]

celý článek

Poplatky za TV a Rozhlas

 • 13. prosinec 2018

Televizní a rozhlasový poplatek musí platit téměř každý. Víte, kdy poplatek musíte platit, ale znáte možnosti, za jaké situace se můžete z plateb odhlásit?

celý článek

Kupujeme byt, část 3.

 • 6. leden 2017

V minulém díle jsme si prošli všemi kroky koupě bytu až po uzavření budoucí kupní smlouvy, smlouvy o úvěru a jeho následné čerpání. Pojďme se podívat, co bude následovat.

celý článek

Kupujeme byt, část 2.

 • 9. prosinec 2016

Jdeme vybírat Víme už tedy, kolik si můžete půjčit, je na čase vrhnout se do výběru bytu naostro. Zvažte, zda preferujete koupi přes realitní kancelář nebo přímo od majitele. Jak jsme si říkali, realitky si účtují provizi, která není úplně zanedbatelná, na druhou stranu znají podrobně postup prodeje a vědí kdy co udělat. Možnost koupit […]

celý článek

Kupujeme byt, část 1.

 • 2. prosinec 2016

Investice do vlastního bydlení je závažný krok, ale pokud nechcete trávit celý život v pronájmu, nevyhnete se mu. Protože taková koupě není úplně jednoduchá, pojďme se společně podívat, co vás čeká a čemu se raději vyhnout.

celý článek

Změna trvalého bydliště?

 • 15. listopad 2016

V případě, že měníte trvalé bydliště, je zapotřebí dát vědět všem institucím tuto změnu, a to jak všem úřadům, které vaši adresu evidují, tak i všem institucím, pro které je změna vašeho trvalého bydliště důležitá, a na kterou se často z pohledu lidí, kteří trvalé bydliště mění, zapomíná.

celý článek

Daň z nabytí už platí kupující

 • 2. listopad 2016

Od 1. listopadu nám vstoupil v platnost nový zákon, podle něhož nyní platí daň z nabytí kupující. S čím tedy můžete počítat v případě, že jste nebo v dohledné době budete jedním z účastníků kupní smlouvy?

celý článek

Kotlíkové dotace frčí

 • 26. srpen 2016

Dalších 300 milionů korun na výměnu neekologických zdrojů tepla dostanou žadatelé o tzv. “kotlíkové dotace”.

celý článek

Investice do nemovitostí? Zkuste dražbu.

 • 2. srpen 2016

Investičních příležitostí je mnoho. Někdo dává přednost zlatu, jiný stříbru, my se dnes podíváme na investování do nemovitostí. Konkrétně na dražby.

celý článek

Stavíme! Hypotéka na koupi pozemku

 • 30. květen 2016

Máte v plánu postavit rodinný dům? Přečtěte si, na co si dát pozor. A jak to celé financovat.

celý článek

Vlastní bydlení a jak na něj

 • 10. duben 2016

Rozhodujete se zda-li  zvolit vlastní bydlení či pronájem? V dnešní době  při rekordně nízkých úrocích většinou lidé volí variantu vlastního bydlení.

celý článek

K čemu mi je pojištění domácnosti, když už mám pojištěnou nemovitost?

 • 8. duben 2016

Nepleťte si pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. V těchto dvou pojištěních je zásadní rozdíl, a to ten, že pojištění domácnosti pojišťuje vybavení a pojištění nemovitosti pojišťuje nemovitost jako takovou.

celý článek

Jak vypovědět stavební spoření dítěte?

 • 6. říjen 2015

Nový občanský zákoník přinesl spoustu změn, jednou z nich je i změna o pravidlech výběru ze stavebního spoření dítěte.

celý článek

Pozor na zloděje

 • 2. září 2015

Během tohoto období opouštíme po prázdninových pobytech svá „letní sídla“. A právě teď je ten čas, kdy se zloději rozhlížejí po opuštěných chatách a chalupách.

celý článek

Na co si mám dávat pozor při pojišťování rodinného domu?

 • 7. duben 2015

Při pojišťování nemovitosti platí pár zásad, které byste měli dodržet, abyste při vzniklé pojistné události opravdu dostali to, na co máte právo. Rozhodně nezapomínejte na to, že pojištění domácnosti je něco jiného než pojistka na rodinný dům.

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

Důležité odkazy

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

Náš web využívá soubory cookies k účelům statistiky a analýzy návštěvnosti.
Používáním webu souhlasíte s jejich využitím. Více informací o cookies naleznete zde.