Proměňme nadšení ve výsledky

13. duben 2016

Nadšení a motivace jsou důležité. Máme pro vás informace, jak začít v pracovat v KAPITOLu.

Proměňme nadšení ve výsledky !!! Aneb motivace nejen pro začínající spolupracovníky.

Když jsem začínal v KAPITOLu, našli se lidé, kteří mi předpovídali dva, maximálně tři měsíce života v této branži. Byli mezi nimi kamarádi i rodiče. Pomyslel jsem si, že toho o úspěchu a podnikání mnoho nevědí. Že nemají ty správné zkušenosti. Já je chtěl mít, a proto jsem se rozhodl rychle a šel na ZS.

Dnes jsem moc rád, že jsem jim neprozradil nic dopředu, že se to, co dělám, dozvěděli postupně. Kdybych s nimi o tom mluvil před ZS, asi bych tu nebyl – rozmluvili by mi to ještě před seminářem! Uvěřil jsem však přednášejícím a svému PV. Přesto se nějaké pochybnosti našly, jestli je to vůbec možný, jestli KAPITOL splní vše, co bylo na ZS slíbeno. Dnes vím, že je tomu tak a pokud vám můžu radit, (Věřte a bude vám dáno), když budete věřit, nebudete pochybovat, půjde vše snadněji.

Víte, nebylo to vůbec snadné. Mít svou zaběhlou práci v realitní kanceláři, pracovat v ní spoustu hodin denně, mít úspěch a být mezi nejlepšími – a najednou jít jinam? Jenže já jsem při tom všem nebyl šťastný. Hledal jsem se a nevědě,l co mi chybí. Dnes vím, že jsem hledal směr. Chyběla mi jistota, že se ubírám správným směrem. Chyběla mi perspektiva, že práce, kterou odvádím, se mi bude dlouhodobě vracet. A hlavně jsem věděl, že s tím sám nemohu vůbec nic udělat – ne ve svém původním zaměstnání.

Rozhodnutí přišlo po tom, co se mi vrátila myšlenka k výplatní pásce. Ať jsem prodal nemovitosti za 5, nebo 15 mil, podtrženo, sečteno, výsledek byl rozdílný o 2.000,-. Proč – protože jsem byl zaměstnanec! A nikdy by ten výsledek, tak jak je tomu v KAPITOLu, nezáležel na mě. Nijak nešel ovlivnit – jedna dcera vdaná, druhá nezletilá 🙂

Zjištění, že jsem správně přišlo ihned po ZS. Přišlo plánování a spousta práce, první výsledky, první zklamání a nezdary. To vše mě jen utvrzovalo o mém správném rozhodnutí, měl jsem k tomu dobré pomocníky týdenní plán a týdenní zprávu. Tyto mě vždy ukazovaly, že nejde jen o náhodu, ale o systém.

Zapsaná čísla ukazovala moje výsledky, ne výsledky KAPITOLu a v tom byla moje jistota. Ba dokonce každý neúspěch mě posunoval dál a s každým nezdarem jsem byl silnější. Vždy byl totiž na blízku (na telefonu) s radou můj PV p. Mlátilík, kterému děkuji za nehasnoucí optimizmus a na mítinzích p. Mgr. Groh, kterému děkuji za nadšení a motivaci, které prosakují snad i do nábytku. Dále jim děkuji, že mě podporují a stojí při mě v dobách úspěchu i v dobách, kdy to není zrovna OK.

Víte, v KAPITOLu  jsem našel vše pohromadě, co je podle mě nezbytné k úspěchu – o společnosti rozhodují lidé, kteří ji tvoří, skvělí obchodní nápad, plán, podpora prodeje, podmínky a předpoklady. A co je na tom nej?!

* Lidé, se kterými spolupracujete! Nikdo vám nezávidí, kolik vyděláte, nikdo si neschovává zkušenosti pro sebe, aby byl před ostatními o krok dopředu. Nikdo vás nebrzdí. Závisí vše jen na vás! Cesta i cíl!

*  Svoboda a systém práce.

*  Výkonnostně postupový systém, který dává všem stejné podmínky – dává možnost postupu podle schopností jednotlivých spolupracovníků, podle času, který každý z nás potřebuje k postupu a je maximálně spravedlivý. Nikomu nedá nic, co by si nezasloužil.

Proč tomu tak je? Máme stejný cíl. Všichni pracujeme jako jeden organismus, který dělá vše pro to, aby rostl a sílil. Všichni chceme růst, všichni chceme být KAPITOL.

Pokud uvěříte v systém, ve výsledky vašich PV a spolupracovníků ve stejném stupni, budete mít časem tým, který bude schopný proměnit tyto předpoklady ve výsledky. ANO – výsledky, to je náš úkol. Jací budeme, jaký bude každý z nás, taková bude naše společnost. Jenom my, vy (každý jednotlivec) i já, rozhodujeme nejen o svých snech, cílech a jejich realizaci, ale i o úspěchu KAPITOLu. Nejen všichni dohromady, ale také každý sám. Nikdo se za nikoho neschová. A je jedno, jestli spolupracovník přišel dnes, před rokem, před devíti lety, nebo přijde za deset let. Nemyslete si, že stačí mít všechno nejlepší, že stačí být první – a úspěch, pozice a penízky přijdou sami. Vždyť chybami se člověk učí.

A každému úspěchu předchází několik nezdarů. Je před námi dlouhá cesta – každý jednotlivý stupeň. Nestačí jen udělat TS (zkoušky) a čekat, jak to dopadne, co pro nás firma udělá, záleží jen na tom, co uděláme my pro firmu. Ani taxikář s nejlepším autem na světě, nebo zubař s nejdokonalejší vrtačkou nic nevydělají, pokud taxikář nebude autem denně vozit zákazníky a zubař nebude denně vrtat a plombovat zuby svých pacientů. Nic nevydělají, auto, či vrtačka jim k ničemu nebudou a nakonec o své nástroje přijdou. S námi je to úplně stejné. Když nebudeme věřit, nebudeme naslouchat lety prověřenému systému práce, když nebudeme užívat nástrojů, které nám KAPITOL dává, nic nevyděláme a nakonec o své výhody přijdeme. Můžeme být teď desetkrát nejlepší. Pokud nebudeme pořád lepší, budeme brzy špatní.

Pokud však budeme na svém KAPITOLu systematicky pracovat, úspěch nás nemine. Nepatřím mezi nejúspěšnější spolupracovníky, spíš mezi ty průměrné. Přesto se těším, až budu mít dostatek peněz, ale i dostatek času ty peníze utrácet. Těším se, že budu jezdit v autech, ve kterých chci jezdit, bydlet v krásných domech a zaměstnávat pomocnice v domácnosti. Těším se, až moje děti budou chodit do nejlepších škol, a já se se ženou budu těšit z jejich radostí. Těším se, až budu mít vliv a skvělé zážitky. Těším se, až mě nebude zajímat cena, ale kvalita služeb. Těším se, protože vím, jak to funguje. Nic není zadarmo! Před každým cílem je spousta překážek a záleží jen na nás, jestli to vzdáme, nebo ne.

A co vy?!

Věříte, že jste ve správný čas na tom nejsprávnějším místě? Pokud ano, vyhrňme si rukávy a proměňme své nadšení ve výsledky! Vždyť vše je jen otázkou času. Všichni ho máme stejně – záleží jen na nás, jak ho využijeme.

Miroslav Uhýrek, KAPITOL a.s.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2022 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena