Škody z přírodních katastrof vloni dosáhly rekordní výše

25. ledna 2021

Velká německá zajišťovna Munich Re uvedla, že na celém světě způsobily přírodní katastrofy škody za 210 miliard dolarů za loňský rok. Největší škody mají na svědomí požáry a hurikány v Severní Americe.

“Je nejvyšší čas jednat, protože u všech rizik požárů a hurikánů hrají čím dál větší roli změny klimatu,” uvedl Torsten Jeworrek, člen vedení Munich Re. Poukázal, že hurikány, lesní požáry a další přírodní katastrofy mohou souviset s globálním oteplováním planety.

Minulá sezóna hurikánů byla velmi aktivní, zformovalo se rekordních 30 bouří. Byl překonán rekord z roku 2005, kdy hurikánová sezóna čítala 28 bouří.

K šíření lesních požárů přispěla zejména vlna veder a sucha. Jenom na západním pobřeží Spojených států lesní požáry loni způsobily škody za 16 miliard dolarů. Další rozsáhlé požáry byly v Austrálii.

Největší jednotlivou škodu pak loni způsobily záplavy v Číně, v hrubém odhadu za 17 miliard dolarů. Bohužel pro obyvatele tamní oblasti byl pojištěn majetek zhruba jen za dvě procenta z této částky, uvedl mluvčí zajišťovny.

Společnost Munich Re patří k největším zajišťovnám na světě. Zajišťovna je pojišťovna, která pojišťuje pojišťovny. Nastupuje zejména v situacích, kdy je potřeba rozložit krytí tak, aby u velkých pojistných událostí nebyla ohrožena stabilita jednotlivých pojišťovacích ústavů.

Zdroj: iDNES.cz a ČTK


Máte kvalitní pojištění svého majetku? Kryje vám rizika živelních katastrof? Pokud si nejste jistí a máte zájem o nezávaznou konzultaci zdarma s jedním z našich specialistů, kontaktujte nás. Rádi vám vyjdeme maximálně vstříc.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena