Na hory si k lyžím přibalte i dobrou pojistku

10. ledna 2021

Dobrá pojistka vám ušetří, v případě zranění v zahraničí, i stovky tisíc korun za transport a lékařské ošetření.

Někteří lyžaři stále podceňují situaci. Například jedou do zahraničí na hory jen jeden den nebo na víkendové lyžování, spoléhají pouze na kartičku zdravotní pojišťovny.

Bohužel náklady na práci horské služby a převoz do nemocnice sanitkou nebo dokonce transport zpět do České republiky nejsou všeobecným zdravotním pojištěním hrazeny. Na to je dobré mít kvalitní cestovní pojištění.

Že máte pojištění k platební kartě? A zníte podmínky pojištění a sjednané limity? Každý úraz má svou cenu a i naražená záda vás mohou „stát“ několik tisíc korun. Šetřit na pojistce se v žádném případě nevyplatí.

U zimní dovolené je doporučovaný limit pojistného plnění v případě úrazu alespoň 2 miliony korun. Výhodou sjednaného cestovního pojištění je nonstop asistenční služba, která za klienty vyřeší komunikaci s lékaři v zahraničí. Umožňuje konzultace s českými lékaři, kteří jsou se stavem zraněného obeznámeni.

V případě, že srazíte na svahu jiného lyžaře, kterému způsobíte zranění, zcela jistě oceníte pojištění odpovědnosti. I nechtěná kolize na svahu a zranění jiného lyžaře se může ve výsledku vyšplhat na milionové odškodnění za způsobenou újmu.

Proto doporučujeme nešetřit na nesprávných místech a ke krásné zimní dovolené za desítky tisíc si “přikoupit” i kvalitní cestovní pojištění v řádu několika stokorun pro celou rodinu.


Máte zájem? Cestovní pojištění umíme vyřešit velmi rychle a on-line. Kontaktujte vašeho poradce KAPITOLu nebo nám zavolejte na naši klientskou linku +420 910 880 088 v pracovní dny mezi 08:00 – 16:00. Obratem se vás postaráme!