VÍTE, ŽE MŮŽETE ZHODNOCOVAT SVÉ PENÍZE STEJNĚ ATRAKTIVNĚ A BEZPEČNĚ JAKO BANKY?

18. dubna 2023

„Bezrizikový obchod: Banky vydělaly miliardy na vkladech u ČNB.” To je jeden z mnoha titulků internetových článků, na který jste mohli v poslední době narazit. Jednotlivé články poukazují na to, jak tuzemské banky generují vysoké zisky z vkladů svých klientů. Jak konkrétně to dělají? A víte, že můžete takto stejně zhodnocovat své peníze i vy?

České banky kromě poskytování úvěrů a investování prostředků také uchovávají a zhodnocují přebytečnou hotovost – peníze, které si klienti vkládají do banky na své běžné a spořící účty. A jednou z možností, jak toho dosahují je, že ukládají tyto peníze u České národní banky formou úložek, a to za sazbu 7 % p.a. (výše základní úrokové sazby, tzv. repo sazby).

Tyto úložky jsou pro banky velmi atraktivní, protože jde o bezpracný, bezrizikový a likvidní způsob investování, který se s úrokovou sazbou 7 % p.a. promítá do jejich rekordních zisků – jen za minulý rok si tuzemské banky přišly na téměř 150 miliard korun. Zatímco tak banky inkasují 7 % p.a., svým klientům vyplácejí skrze běžné a spořící účty úroky od 0 do cca 5 %. A rozdíl vytváří jejich zisk.

UDĚLEJTE DOBRÉ ROZHODNUTÍ A INVESTUJTE STEJNĚ JAKO BANKY

Nenechávejte své peníze ležet na běžných a spořícich účtech. Stejně jako tuzemské banky, i vy skrze KAPITOL máte možnost vkládat své peníze do podílových fondů, které je ukládají u ČNB. Získáte tak dobře predikovatelný výnos, který je vždy 0,5 % (od 10 milionů 0,05 %) pod repo sazbou = aktuálně je tedy výnos 6,5 % p.a. (výši repo sazby můžete i sami sledovat na stránkách České národní banky).

Repo sazby pomáhají při boji s inflací

Ochránit své naspořené prostředky před aktuální vysokou inflací není jednoduché, ale i díky repo sazbě dokážeme společně její dopady co nejvíce minimalizovat. Pokud máte doplňující dotazy nebo zájem o osobní konzultaci, neváhejte kontaktovat svého poradce.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena