JAK NEJEFEKTIVNĚJI OCHRÁNIT SVÉ ÚSPORY PŘED INFLACÍ

28. dubna 2023

Inflace je obecně dlouhodobým nepřítelem peněz, které kvůli ní ztrácí na své hodnotě = za stejnou částku si koupíte méně věcí a služeb než dříve. Dlouhou dobu se udržovala okolo 3 %, ale začátkem roku 2022 vystřelila prudce vzhůru, a to až na hodnotu 18 % (aktuálně k 26. 4. 2023 se drží na 15 %). To mělo za následek zdražování ve všech směrech, ale také to, že české domácnosti začaly více pracovat se svými úsporami. Otázkou je, jak efektivně…

Pojďme se tedy společně podívat, jakými způsoby můžete své naspořené peníze před inflací nejen spolehlivě ochránit, ale i efektivně zhodnotit.

1. DETAILNÍ ROZBOR RODINNÝCH FINANCÍ V APLIKACE KAPPKA

Naši poradci mají k dispozici aplikaci KAPPKA, kterou jsme vyvinuli v KAPITOLu a která se stala v roce 2021 aplikací roku pro finanční plánování. Společně tak dokáží najít úspory ve vašich výdajích a nadesignovat ideální nastavení rodinného rozpočtu tak, aby plán zohledňoval veškeré vaše současné i budoucí potřeby a přání.

2. EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ VOLNÝCH FINANCÍ

K dispozici máme produktové portfolio od významných obchodních partnerů, díky kterému dokážeme nastavit takový investiční plán, abychom snížili rizika trhů a dopady inflace na naprosté minimum. O jaké nástroje konkrétně jde?

  • Doplňkové penzijní spoření – odrazový můstek do světa spoření a investic, který je podporovaný státem hned v několika směrech.
  • Podílové fondy – do kvalitních podílových fondů z celého světa můžete investovat už od 500 Kč.
    • Repo fondy – investování do podílových fondů, které ukládají vaše peníze u ČNB (tohoto způsobu zhodnocování peněz využívají i tuzemské banky).
    • Dluhopisové fondy – díky vysokým úrokovým sazbám centrálních bank se dluhopisové fondy opět stávají zajímavou investiční příležitostí.
    • Akciové fondy – dlouhodobou investicí do těch nejúspěšnějších společností (Apple, ČEZ, Microsoft, Google, Danone, …) nebo zajímavých témat (technologie, zdravotnictví, ochrana klimatu, …) dokážete vyzrát nad inflací a zároveň budovat majetek pro děti, důchod nebo třeba splacení hypotéky.
  • Cenné kovy – s investicí do zlata, stříbra a platiny uchováváte hodnotu svých peněz.
  • Nákup nemovitostí – můžete investovat do nemovitostního fondu nebo vám zprostředkujeme nákup vhodné investiční nemovitosti.

3. UDĚLEJTE DOBRÉ ROZHODNUTÍ A ZKROŤTE INFLACI NA MINIMUM

Každé rozhodnutí má konkrétní dopad na váš rodinný rozpočet. A to je moc důležité si zvědomit. Proto Vám rádi profesionálně pomůžeme, abyste měli 100% jistotu, že cesta, kterou se vydáváte chránit své úspory před inflací je ta nejlepší možná.

Pokud máte doplňující dotazy nebo zájem o osobní konzultaci, neváhejte kontaktovat svého poradce nebo naši klientskou linku.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena