5 milionů klientů spoří ve třetím pilíři

4. březen 2015

Až pětina zaměstnavatelů přispívá svým zaměstnancům do transformovaných nebo účastnických fondů, kterým tímto spoří na penzi. Pro mnoho firem se jedná o bonus k výplatě, který nabízejí uchazečům o práci, či motivují stávající zaměstnance. Po boomu uzavřených smluv, který byl koncem roku 2012, kdy chtěli klienti uzavřít smlouvu za „starých“ podmínek, se trh stabilizoval a […]

Až pětina zaměstnavatelů přispívá svým zaměstnancům do transformovaných nebo účastnických fondů, kterým tímto spoří na penzi. Pro mnoho firem se jedná o bonus k výplatě, který nabízejí uchazečům o práci, či motivují stávající zaměstnance.

Po boomu uzavřených smluv, který byl koncem roku 2012, kdy chtěli klienti uzavřít smlouvu za „starých“ podmínek, se trh stabilizoval a společnosti ke konci roku 2013 hlásí téměř 5 milionů účastníků ve třetím pilíři. Z toho 4,87 milionu lidí přispívá formou penzijního připojištění v takzvaných transformovaných fondech, které jsou již více než rok uzavřené.

Nově vzniklé účastnické fondy, kterým se již neříká penzijní připojištění, ale doplňkové penzijní spoření, jsou pro klienty více motivační. Při vyšších úložkách je možné dosáhnout většího příspěvku od státu. V nových smlouvách uzavřených v rámci III. pilíře byl průměrný příspěvek účastníka 749 Kč měsíčně.

Druhý pilíř, který byl součástí Penzijní reformy, má registrovaných necelých 82 tisíc klientů.