Magazín

Nejnovější články v kategorii Penze

Češi si odkládají 2 500 Kč měsíčně a věří srovnávačům fin. produktů

 • 6. duben 2021

Průzkum ukázal, že dvě třetiny Čechů o penězích víc přemýšlí a chtějí lépe hospodařit. Rezervu na horší časy si tvoří většina respondentů, nejčastěji s ní vyjdou tři měsíce.

celý článek

Pohodové stáří s KAPITOLem

 • 10. březen 2021

Přilepšení k důchodu je jedna z prvních myšlenek, kterou lidé začínají řešit, mají-li nějaké prostředky ke spoření.

celý článek

Výnosy nestačí, inflace vám pravidelně snižuje zůstatek na starém penzijku

 • 19. říjen 2020

Nové doplňkové penzijní spoření pravidelně poráží inflaci. Čísla ze statistik výnosů fondů jsou jasná. Přechod ze “starého penzijka” do DPS se vám z dlouhodobého hlediska vyplatí.

celý článek

Rodinný rozpočet

 • 14. červenec 2020

Rodinný rozpočet je záležitost, kterou tvoříme každý měsíc. Někdo vědomě, svědomitě a písemnou formou, jiný zase trošku “rozevlátým způsobem” tak nějak za pochodu.

celý článek

U velmi výhodných korporátních dluhopisů buďte obezřetní

 • 24. únor 2020

Oslovila vás nabídka korporátních dluhopisů s výnosem dalece přes 5 % p.a.? Buďte obezřetní a zjistěte si před nákupem takových dluhopisů více informací.

celý článek

Využíváte všech výhod „penzijka“? Získejte od státu až 6 360 Kč ročně!

 • 16. říjen 2019

Víte, že při součtu všech výhod od státu (příspěvky, daňová úspora) můžete díky penzijku získat až 6 360? A k tomu navíc i zhodnocení fondu.

celý článek

Dluh je jako oheň

 • 24. říjen 2018

Dobrý dluh (půjčka) je na pořízení vlastního bydlení. Naopak ty nevhodné jsou na pořízení elektrické spotřebiče nebo dovolenou.

celý článek

Kapitol spolupracuje s jedničkami na trhu financí

 • 11. leden 2017

Oblast penzijního spoření a pohyby zhodnocování peněz v něm je velmi dynamické odvětví finančního oboru. Pokud nahlédneme na žebříček penzijního spoření, který chystá server Finparáda.cz, můžeme v tom prosincovém vidět na první příčce jednoho z našich partnerů, kterým je společnost CONSEQ. CONSEQ se na první místo vyšplhal právě díky výhodnému zhodnocení akciového účastnického fondu Conseq […]

celý článek

Víte, že můžete žádat o vyšší důchod?

 • 8. listopad 2016

Jste v důchodu a pořád ještě natolik aktivní, že stále pracujete? A věděli jste, že si v takovém případě můžete požádat o zvýšení důchodu?
Samozřejmě, zvýšení je podmíněné splněním určitých kritérií a není ve většině případů nijak dramatické, nicméně každá koruna se počítá.

celý článek

Odchod do důchodu v 65 letech

 • 19. září 2016

Zatímco většina evropských zemí měla pevnou dobu odchodu do důchodu, u nás se hranice stále upravovala a posouvala.

celý článek

Konec nerovnoměrného danění důchodů

 • 9. srpen 2016

Pobíráte řádnou starobní penzi a k ní si ještě přivyděláváte, takže váš roční příjem přesáhl částku 840 000 Kč? Radujte se, zatímco doposud jste tento příjem museli danit, podle nového rozhodnutí Ústavního soudu přichází změna. Narušovala totiž princip rovnosti ve vztahu k daňovému zákonodárství a horizontální spravedlnosti.

celý článek

Vdovská a vdovecká penze

 • 27. červenec 2016

Ztráta životního partnera je velmi smutným okamžikem a těžko lze váš smutek něčím zmírnit. I tak je ale dobré vědět, nač máte v případě úmrtí manžela nebo manželky nárok. Ano, řeč bude o vdovském/vdoveckém důchodu. 

celý článek

Jak se mít dobře i v důchodu?

 • 22. červenec 2016

Těšíte se na důchod? Aktivní stáří nebo krmení kačenek, workoutová hřiště pro seniory, kulturní akce se slevou nebo cestování MHD zdarma? I když máte dnes pocit, že se lidé na penzi mají báječně, opak je pravdou a výše důchodových dávek vás nemile překvapí.

celý článek

SPOŘENÍ NA PENZI PRO DĚTI

 • 26. květen 2016

Stali jste se čerstvými rodiči, prarodiči, tetou či strýcem? Přemýšlíte nad tím, jak takovému malému stvoření dát do vínku to nejlepší pro budoucí život? Od začátku roku 2016 lze sjednávat doplňkové penzijní spoření i dětem.

celý článek

5 milionů klientů spoří ve třetím pilíři

 • 4. březen 2015

Až pětina zaměstnavatelů přispívá svým zaměstnancům do transformovaných nebo účastnických fondů, kterým tímto spoří na penzi. Pro mnoho firem se jedná o bonus k výplatě, který nabízejí uchazečům o práci, či motivují stávající zaměstnance. Po boomu uzavřených smluv, který byl koncem roku 2012, kdy chtěli klienti uzavřít smlouvu za „starých“ podmínek, se trh stabilizoval a […]

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

Důležité odkazy

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

Náš web využívá soubory cookies k účelům statistiky a analýzy návštěvnosti.
Používáním webu souhlasíte s jejich využitím. Více informací o cookies naleznete zde.