Češi se nebojí vytáhnout kostlivce ze skříní!

21. října 2019

V letošním roce poslalo sdružení SOLUS do světa skvělou zprávu. Závazků po splatnosti ubývá! Z toho plyne, že Češi řeší své staré dluhy a tahají kostlivce ze skříní. Rozdíl oproti statistice z konce roku 2015 a 2016 je o 0,65 % ve prospěch roku 2016 – číslo ukazuje procento obyvatel ČR, kteří mají dluhy po […]

V letošním roce poslalo sdružení SOLUS do světa skvělou zprávu. Závazků po splatnosti ubývá!

Z toho plyne, že Češi řeší své staré dluhy a tahají kostlivce ze skříní. Rozdíl oproti statistice z konce roku 2015 a 2016 je o 0,65 % ve prospěch roku 2016 – číslo ukazuje procento obyvatel ČR, kteří mají dluhy po splatnosti. Dobrou zprávou také je, že nejde pouze o regionální zlepšení, ale jde o zlepšení plošné. Všechny kraje v naší republice se v těchto statistikách alespoň o malý kousek v platební morálce posunuly výše v žebříčku.

Jaká jsou čísla?

– částka po splatnosti, kterou eviduje SOLUS v registru dlužníků je o 2,7 miliardy nižší, než na konci roku 2015 (z původní částky 52,7 miliardy na 50,5 miliardy Kč)
– záznam v registru dlužníků má přibližně 650.000 lidí
– dodržování smluvených splátkových kalendářů se zlepšilo o 15 %
– ke konci roku 2015 mělo dluhy po splatnosti 8,09 % obyvatel ČR, ke konci roku 2016 už je po splatnosti „jen“ 7,44 %
– od poloviny roku 2008 je ta z konce roku 2016 nejoptimističtější

Podíl počtu osob se závazkem po splatnosti v negativním registru

SOLUS na celkovém počtu obyvatel ve věku 18 let a více v jednotlivých krajích


Zdroj: SOLUS.cz

Z těchto skutečností můžeme vyčíst, že finanční situace se v Česku lepší.

Nezaměstnanost je v této době rekordně nízká a obecně ekonomice se daří. Lidem tak stoupá sebevědomí ve výhledu do budoucna. Čím lepší finanční situace, tím optimističtější jsou kroky Čechů. Splácením starých závazků si dlužník uvolní ruce a může myslet na lepší zítřky. Většinou lidé splácejí své dluhy právě z důvodu, že začnou uvažovat o hypotéce či jiné půjčce.

Jen tak dál a myslete na to, že i když může být splácení složité, určitě se do budoucna vyplatí a vám se uleví! Vydržte!

Co je to vlastně SOLUS a jak se do jeho registru člověk dostane? Více naleznete zde.

Zdroj: SOLUS.cz, ct24.cz