Investice do drahých kovů

30. května 2016

Zlato, stříbro a další drahé kovy lákaly lidi odpradávna. Své místo mezi komoditami, do kterých se vyplatí investovat, mají rozhodně i dnes. V letošním roce svou pozici dokonce posílily, například zlato o 20 % a stříbro dokonce o 25 % oproti hodnotě ze začátku roku 2016.

Bude tento růst pokračovat i nadále? 

Zdá se, že ano, alespoň s přihlédnutím k základním ukazatelům.

Jedním z nich je trh ve Spojených státech amerických, kde se stále drží nízké úrokové sazby. Investoři proto před ukládáním peněz do bank preferují nákup drahých kovů a tím drží jejich cenu. Situace se nezlepší ani v následujících letních měsících. Ty jsou již tradičně slabší a podle Dow Jonesova Indexu, který měří vývoj amerického akciového trhu již od poloviny minulého století, jsou letní měsíce v růstu až o 7 % slabší než měsíce zimní. Podobně vidí situaci analytici, opírající se o americký dolarový index.

Světová ekonomika roste pomaleji, než se čekalo. Zatímco v prosinci předpovídal Mezinárodní měnový fond její růst o 3,6 %, teď svůj odhad snížil na 3,4 %. Analytici si nejsou jisti vývojem určujících světových ekonomických velmocí jako je Japonsko, Evropská unie nebo USA a proto se v odhadech drží při zemi. Tím pádem roste cena drahých kovů a investoři jejich nákup preferují před nízkými a nejistými úroky z vkladů u finančních institucí.

Zvýšené ceny drahých kovů mají v neposlední řadě původ i ve vyšším zájmu západních investorů do zlatých fondů.

Zatím se tedy vše vyvíjí podle předpokladů světových analytiků a investice do stříbra, zlata a dalších drahých kovů by i v příštích měsících měly být pro investory ziskové.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena