NF Kryštůfek uspořádal veřejnou sbírku pro Vojtíška Vacka

1. prosince 2020

V KAPITOLu jsme nesmírně rádi, že námi podporovaný Nadační fond Kryštůfek může pomoci i v situacích, jako bylo uspořádání sbírky pro Vojtíška Vacka na náročnou operaci v zahraničí.

Nadační fond Kryštůfek, ve spolupráci s Asociací zdravotnických záchranných služeb a Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, vyhlásil veřejnou sbírku Vojtíška Vacka, který se narodil s Goldenharovým syndromem.

Příspěvky od dárců chodily na transparentní účet u Fio banky na zajištění financování specializované operace v zahraničí, kterou Vojtíšek potřebuje.

Předání darovacího šeku proběhlo v pondělí 30. listopadu odpoledne v sídle NFK v Brně.

Jsme velice potěšeni solidaritou a nadšením všech dárců, kteří se rozhodli podpořit Vojtíškův sen být zdravým chlapečkem, a přispěli na účet veřejné sbírky. Díky finančním darům se podařilo pro Vojtíška nasbírat celkem 2 219 863 Kč.

S velkou úctou děkujeme všem dárcům za jejich rozhodnutí finančně podpořit dobrou věc. Vojtíšku sen se díky těmto prostředkům může v dohledné době naplnit. Držíme palce a s Kryštůfkem záchranářem budeme sledovat, jak náročná cesta za vysněnou operací pokračuje.

Díky tomu bude slyšet na obě uši a žít plnohodnotnější život. Přejeme mu ze srdce mnoho sil, pevné zdraví, stálý optimismus ať ho doporování po celou jeho životní cestu. A jeho rodičům a blízkým přejeme mnoho energie.

Všem dárcům ještě jednou děkujeme a přejeme pohodový předvánoční čas a pevné zdraví.

Celou akci slavnostního předání šeku krásně zdokumentovala reportáž pro Události, hlavní zpravodajskou relaci České televize:

Zdroj foto: archív ČT


Nadační fond Kryštůfek

Účelem nadačního fondu je pomoc dětem, které se ocitnou v péči záchranářů, a dále podpora zdravotnického vzdělání dětí. Jde například o znalosti první pomoci a resuscitace, o schopnosti jak se zachovat v krizových situacích a o další základní zdravotnické dovednosti.

Dalším účelem nadačního fondu je rovněž podporovat organizace, které jsou do zdravotnické záchranné pomoci zapojeny, a poskytovat podporu a pomoc v tíživé životní situaci současným i bývalým zaměstnancům zdravotnické záchranné služby dle zákona o zdravotnické záchranné službě a jejich rodinám.

Nadační fond Kryštůfek byl založen společností KAPITOL, a.s. v červnu 2014 v Brně a spolupracuje s Asociací zdravotnických záchranných služeb ČR.

www.krystufek.cz