Kryštůfek záchranář slavil s dětmi

28. června 2016

Návštěvníci si prohlédli nejen současnou, ale i historickou techniku záchranky. Zaujala je také výstava o činnosti zdravotnické záchranné služby.

V úterý 21. června se na brněnském náměstí Svobody konala velká oslava 10 let Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. A slavil i Kryštůfek.

kr11.jpg

kr4.jpg

Zdravotníci ukázali dětem i dospělým, jak se poskytuje první pomoc nebo jak mají reagovat v mimořádných situacích.

kr5.jpg

Krom Zdravotnické záchranné služby se na náměstí Svobody představil i Hasičský záchranný sbor a Policie České republiky se svou technikou a činností.

kr6.jpg

Ovšem u dětí sklidil největší ohlasy Nadační fond Kryštůfek, který pomáhá malým pacientům.

“Jsem nadšená, jak úžasně spolupracuje celý záchranný systém. Zdravotníci, policie i hasiči s nadšením předvádí své dovednosti, s trpělivostí vše každému vysvětlují a ukazují. Celý den byli obklopeni dětmi i dospělými a pořád se usmívali.

S dětmi, které se přišly podívat, jsme se bavili o tom, kdo je to Kryštůfek a jak pomáhá. S dospělými o nadačním fondu a principu fungování . Děti nám s nadšením malovaly a pak jsme jim vždy nechali vybrat dáreček za obrázek. Chodili nám tam jak školy, školky tak i jednotlivci.” přibližuje své pocity a dojmy z akce od stánku s Kryštůfkem záchranářem Kateřina Jarošová.

kr10.jpg

Kryštůfek záchranář dětem uspořádal soutěž v kreslení a ukázal jim, co dělá a jak utěšuje děti, které se dostaly do péče záchranářů. Sami záchranáři potvrdili, jak důležitý pro ně tento malý maskot je. Děti, které se ať už kvůli poranění nebo nemoci ocitly v záchrance, trápí krom bolesti i strach. Kryštůfek je zabaví a často i přiměje k úsměvu, takže pak se záchranáři lépe spolupracují a prostředí záchranného vozu i nemocnice mnohem lépe snášejí.

kr9.jpg

Foto: Bc. Kateřina Jarošová, KAPITOL

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena