Nápor na peněženky pokračuje

14. září 2016

Začátek školního roku máme za sebou, ale peněženkám se ještě neulevilo. První várka obalů pro děti na základních školách už chrání sešity a učebnice, tužky a pera se zabydlely ve školních pouzdrech a novým kružítkům se ještě nestačily zlámat tuhy.

Rodiče školáků na základních školách teď čekají další vydání. Pokud nechcete, aby vaše děti trávily svůj volný čas před televizí, probíráte se nabídkou kroužků a volnočasových aktivit. 

Hra na flétnu? Fotbal? Pohybové hry? Dramatický kroužek?

Za kroužky, které zajišťuje škola nebo školní družina, se platba pohybuje většinou v řádu stokorun za pololetí. Do pohybovek stačí tričko a kraťasy, dramatický kroužek taky moc náročný na investici do vybavení není. Ovšem pokud se chystáte zapsat dítě do hokejového klubu, do juda nebo třeba na hodiny tenisu, připravte se na to, že z vašeho účtu rázem zmizí částka i ve výši několika tisícovek korun.


Pomůcky a výbava v řádech tisícovek

Zatímco hokejová výbava nebo kimono, kytara pro začátečníky či piáno se dají pořídit i na inzerát, veškeré obutí byste dětem měli kupovat nové. Platí to jak o botách na tenis, tak o kvalitních kopačkách nebo botaskách do turistického kroužku.
Další větší částku si připravte na zimní a letní soustředění, případně prázdninovou oddílovou výpravu. Počítejte nejméně se dvěma, spíše však 3-5 tisíci korun. Ubytování, jídlo, kapesné a aktivity.


Kde na to vzít a nekrást?

K tomu právě potřebujete onu finanční rezervu, kterou tak často zmiňujeme. Rezervu, která zajistí, že vašemu dítěti nebude nic chybět, že bude moci rozvíjet své zájmy a záliby. Rezervu, která vám dopřeje klid a jistotu, že svému potomkovi dáváte to, co si zaslouží. Že vám každé šetření nabourávají právě tyto “nečekané” výdaje? Nechte si poradit a udělejte si finanční plán. 

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena