Magazín

Nejnovější články v kategorii Rodina a budoucnost

HYPOTÉKY ZLEVŇUJÍ UŽ PÁTÝ MĚSÍC ZA SEBOU

 • 23. října 2023

Pokud toužíte po vlastním bydlení nebo patříte mezi ty, kterým v nedávné době skončila fixace levného hypotečního úvěru, díky čemuž na vás dopadly šesti až sedmiprocentní sazby, tak určitě nedočkavě vyhlížíte zlevňování hypoték. Nedivíme se… Ty sice zlevňují už pátý měsíc v řadě, ale bohužel nijak výrazně – drží se mezi pěti až šesti procenty. A Česká národní banka se k výraznějšímu snižování sazeb v dohledné době velmi pravděpodobně nechystá.

celý článek

POJIŠTĚNÍ A SPOŘENÍ PRO DĚTI – MYSLETE NA JEJICH BUDOUCNOST

 • 13. září 2023

Každý rodič touží dát svému dítěti to nejlepší = co nejlépe ho ochránit, poskytnout mu bezpečný domov, pomoct mu v případě nemoci nebo jiné nepřízni osudu… a také mu něco našetřit na „lepší start do života”. Jak toho všeho bezpečně docílit? Skrze kvalitní pojištění a spoření či investování. Inspirujte se článkem.

celý článek

ZA PŘEDČASNÉ SPLACENÍ HYPOTÉKY SI NOVĚ PŘIPLATÍTE

 • 16. srpna 2023

Aktuálně není předčasné splacení hypotéky nijak sankciováno. To se ale může od příštího roku změnit. Pokud totiž budete chtít svůj úvěr v době fixace splatit dříve, banka si bude moct nově účtovat až dvě procenta z předčasně splacené části celkové výše úvěru. Počítá s tím novela zákona o spotřebitelském úvěru, kterou schválila vláda.

celý článek

Dovolená v zahraničí? Umíme pojistit COVID a karanténu (i on-line)

 • 23. června 2021

I přesto, že třetí vlna epidemie koronaviru COVID-19 je na ústupu a řada klientů plánuje zahraniční dovolenou, není radno toto onemocnění podceňovat. Relaxujte a užívejte si, ale mějte sjednané kvalitní cestovní pojištění.

celý článek

Češi si odkládají 2 500 Kč měsíčně a věří srovnávačům fin. produktů

 • 6. dubna 2021

Průzkum ukázal, že dvě třetiny Čechů o penězích víc přemýšlí a chtějí lépe hospodařit. Rezervu na horší časy si tvoří většina respondentů, nejčastěji s ní vyjdou tři měsíce.

celý článek

Rodinný rozpočet

 • 14. července 2020

Rodinný rozpočet je záležitost, kterou tvoříme každý měsíc. Někdo vědomě, svědomitě a písemnou formou, jiný zase trošku “rozevlátým způsobem” tak nějak za pochodu.

celý článek

Tip, jak šetřit za vodu v domácnosti

 • 20. dubna 2020

Ušetřete denně až 120 litrů vody. Jak? Nahraďte vanu sprchou.

celý článek

Sociální a zdravotní při a po studiu

 • 24. března 2020

Platba sociálního a zdravotního pojištění během a po skončení studia se vlastně zdá celkem logická, je ale pár situací, kdy stojí za to dát si pozor na to, aby nevznikl dluh.

celý článek

Kam mizí peníze z karty?

 • 7. února 2020

Co je pro vás pohodlnější? Platba kartou nebo v hotovosti? Říkáte kartou? Věřte tomu nebo ne, platba kartou je sice pohodlnější, ale zároveň může být i dost nevýhodná. Nevýhodná z důvodu čistě praktického a psychologického.

celý článek

Zabezpečení domu před krádeží

 • 16. ledna 2020

Každoročně většina z nás vyráží na dovolenou a zvažujeme, jak nejlépe zabezpečit dům či byt proti nepříjemnostem.

celý článek

Využíváte všech výhod „penzijka“? Získejte od státu až 6 360 Kč ročně!

 • 16. října 2019

Víte, že při součtu všech výhod od státu (příspěvky, daňová úspora) můžete díky penzijku získat až 6 360? A k tomu navíc i zhodnocení fondu.

celý článek

Poplatky za TV a Rozhlas

 • 13. prosince 2018

Televizní a rozhlasový poplatek musí platit téměř každý. Víte, kdy poplatek musíte platit, ale znáte možnosti, za jaké situace se můžete z plateb odhlásit?

celý článek

Dluh je jako oheň

 • 24. října 2018

Dobrý dluh (půjčka) je na pořízení vlastního bydlení. Naopak ty nevhodné jsou na pořízení elektrické spotřebiče nebo dovolenou.

celý článek

Oddlužení jednoho z manželů

 • 2. října 2018

Oddlužení jednoho z manželů je jedna z možností jak se zbavit dluhů aniž by ten druhý musel absolvovat “omezení” s oddlužením spojená. Nutno ovšem říci, že prakticky existuje pouze jediná varianta, kdy se oddlužení “vyplatí” samostatně a to v případě, že dluhy vznikly před manželstvím. Dluhy vzniklé před manželstvím Řekněme, že se bavíme o mladém […]

celý článek

Pomoc v mateřství – kde brát peníze 2?

 • 10. dubna 2017

PPM – peněžitá pomoc v mateřství PPM je náhrada za ušlý příjem po dobu trvání mateřské dovolené. Mateřská dovolená začíná 8-6 týdnů před stanoveným termínem porodu. PPM je vyplácena 28 týdnů v případě narození jednoho dítěte a 37 týdnů v případě narození vícerčat. PPM je dávka, kterou vyplácí správa sociálního zabezpečení, a to buďto platbou […]

celý článek

Pomoc v mateřství – kde brát peníze 1?

 • 7. dubna 2017

Přídavek na dítě, jedná se o základní dlouhodobou sociální dávku, která má sloužit jako podpora rodinám s dětmi a nižšími příjmy. Při splnění určitých podmínek může být tento přídavek vyplácen až do 26 let věku dítěte.

celý článek

Otcovská týdenní dovolená

 • 24. února 2017

Návrh na otcovské týdenní placené volno včera úspěšně prošel poslaneckou sněmovnou. Nyní předloha putuje do Senátu, kde se nepředpokládají žádné komplikace. Nárok na týdenní otcovskou dovolenou by tak mohl platit od ledna nebo února příštího roku. Zásadní vliv týdenní otcovské dovolené vidí poslanci v posílení vztahů v rodině. Je samozřejmé, že nejedné novopečené mamince tato […]

celý článek

Finanční nevěra

 • 6. února 2017

Zní to vlastně poměrně nevinně. Finanční nevěra. Řeknete si možná: srdce tím partnerovi přece nezlomím a nejsme ve vztahu podrobného vyříkávání každé drobnosti. Jenže finanční nevěra je regulérní problém. Sáhněte si do svědomí a řekněte upřímně… taky jste o penězích partnerovi někdy zalhali? Dámy nejčastěji lžou o kouscích ze svého šatníku a muži mají pocit, […]

celý článek

Mikrojesle – novinka pro pracující rodiče

 • 20. prosince 2016

Některé mladé maminky chtějí být se svými nejmenšími doma co nejdéle, jiné se z různých důvodů potřebují vrátit do práce co nejdříve, třeba jen na částečný úvazek nebo v rámci vlastního podnikání. Jak dítě skloubit s prací, když ještě nedorostlo do věku pro školku? Jesle, dříve poměrně rozšířená věc, už v podstatě neexistují. Proto Ministerstvo […]

celý článek

Dojíždíte do zaměstnání? Požádejte o příspěvek na dopravu!

 • 13. prosince 2016

Od začátku listopadu rozšířil Úřad práce poskytování příspěvku na dojíždění za prací na celé území ČR.

celý článek

Připravte se na Vánoce

 • 30. listopadu 2016

Obchodníci nás o “vánocích za dveřmi” přesvědčují už od srpna. Ovšem nyní to skutečně začíná být pravdou, což samozřejmě přináší otázku, koho z příbuzných a přátel máte čím potěšit a překvapit. 

celý článek

“Jejda, tak trochu jsem ti vyprala peníze!”

 • 10. listopadu 2016

Co to je zničená bankovka? Jak vypadá? Dá se s ní něco dělat?
Na tyto i další otázky jsme pro vás připravili odpovědi.

celý článek

Zase ty dárky, tentokrát ze zahraničí

 • 9. listopadu 2016

Kdy se vypravit pro dárky? Teď. Obchody ještě nejsou přeplněné lidmi, kteří nechali nákup dárků pro své nejbližší na poslední chvíli, nabídka zboží je široká. Výhodné jsou i nákupy na internetu, protože e-shopy ani přepravní služby ještě nejsou zavaleni objednávkami a vy se nemusíte bát, zda dodrží dohodnutý termín dodání.

celý článek

Ne, Honzíku, peníze nám nedává bankomat!

 • 3. listopadu 2016

Také si někdy kladete otázku, kdy začít vaše potomky poučovat o penězích a jak s nimi správně nakládat? A jaké prostředky zvolit úměrně k věku vaší ratolesti? Přinášíme vám pár tipů.

celý článek

Kdy máte nárok na přídavky na děti?

 • 12. října 2016

Ale jistě, to, něco málo ze svých daní zpět dostanete. A protože se ještě stále může někdo srovnávat se začátkem školního roku, pojďme se spolu podívat, nač máte jako rodiče nárok.

celý článek

Student neplatičem? Pozor, už máte poslední den!

 • 29. září 2016

S přechodem dětí, které právě teď začaly studovat střední nebo vysokou školu, souvisí jedno nedopatření, které může vyústit do vážných nepříjemností. Poradíme vám, jak jim předejít.

celý článek

Nápor na peněženky pokračuje

 • 14. září 2016

Začátek školního roku máme za sebou, ale peněženkám se ještě neulevilo. První várka obalů pro děti na základních školách už chrání sešity a učebnice, tužky a pera se zabydlely ve školních pouzdrech a novým kružítkům se ještě nestačily zlámat tuhy.

celý článek

Rodičovský příspěvek jinak a lépe

 • 26. července 2016

Chystáte se na rodičovskou dovolenou? Pak pro vás máme dobrou zprávu, od ledna 2017 budete moci čerpat rodičovský příspěvek rychleji.

celý článek

Peníze ze stavebního spoření jsou dítěte

 • 27. února 2016

Rodiče často šetří dětem peníze do začátku pomocí stavebního spoření. Statisticky, je jedna ze šesti smluv, uzavřena rodiči na nezletilou osobu.

celý článek

Nejlepší přítel člověka

 • 2. listopadu 2015

Chováte domácího mazlíčka? Potom pro vás máme zprávu, která vás možná potěší.

celý článek

Dětský podzim 2015

 • 23. října 2015

Rok 2015 je Kooperativou považován za rok dětí, proto je tu podzimní kampaň zaměřená právě na děti. Jako dárek má Kooperativa společně s KAPITOLem odměnu pro ty, kteří mají děti správně pojištěné.

celý článek

Čím vyšší příjem, tím relativně méně peněz během nemoci

 • 29. května 2015

Výpočet náhrady mzdy a následně nemocenských dávek je založen nejen na principu zásluhovosti, ale i solidarity.

celý článek

Budu muset po rozvodu platit výživné na manžela, který je dlouhodobě nezaměstnaný?

 • 13. března 2015

Od ledna již není možné požadovat výživné jen proto, že bývalý manžel nemá práci.

celý článek

Maminky a tatínkové, víte, že si z daně nově můžete odečíst

 • 27. února 2015

Ukazuje se, že zatím jen málo rodičů ví o nové zákonné úpravě, kterou je možnost odpočtu poplatků za umístění dítěte ve školce z daňové povinnosti jednoho z nich, a to už za rok 2014.

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena