Podzimní výlet na motorce? Ještě to jde, ale…

4. říjen 2016

Říjen krom hezkých dnů přinese i ochlazení a mrholení nebo deště. Jestli patříte kmilovníkům jízdy na motorce a nechcete se ještě vzdát radosti z pocitu svobody, kterou nabízí, zkontrolujte si alespoň svou výbavu.

Nejen rizika z jízdy, ale i nemoci z prochladnutí můžete omezit výbavou, která je v dnešní době k mání.

Ruce v teple

Ideální jsou pevné a dlouhé kožené rukavice s vnitřní vložkou. Ruce na řídítcích jsou přímo vystaveny proudícímu studenému vzduchu a prokřehnutí může mít vážné následky nejen pro vaši bezpečnou jízdu, ale i v pozdější době. Jistě, víme, že dnes je pro vás revma něčím velmi, velmi imaginárním, ale skutečně se s ním chcete jednou blíže seznámit?

Krom teplých rukavic existují i vyhřívané rukavice. Mají buď vlastní baterii nebo se zapojují do baterie motorky. Ovšem nejlepším způsobem, jak mít při jízdě na motorce ruce v teple, je opatřit si vyhřívání řídítek. Jednorázová investice ve výši několika tisícovek se vám vyplatí, když si uvědomíte, jak špatně by se vám ovládala motorka s promrzlýma rukama a jak málo by mohlo chybět k nebezpečnému pádu.

Kapsy na řídítka neboli “sloní uši” jsou k vyhřívání řídítek ideálním doplňkem. Vaše ruce ochrání zvenčí a ukryjí i kabely z napájení vyhřívací soustavy.

Záda a nohy v teple

Výrobci vybavení pro motorkáře se samozřejmě věnují i dalším možnostem na zpříjemnění jízdy v chladném počasí.
Vyhřívání dostali i do vložek zimních motorkářských bund nebo návleků na stehna a holeně.

Jestliže se už nechcete vydávat na dlouhé jízdy a převlékat se do motorkářského, ale používáte jen malý skútr k jízdě po městě, pořiďte si alespoň vyhřívanou plachtu. Zabalíte si do ní boky a cesta v ranní špičce pro vás bude přeci jen pohodlnější.


Novou výbavu dopřejte i své motorce…

…obzvlášť, pokud máte v úmyslu prohánět se na ní i na sněhu nebo náledí. Zimní pneumatiky jsou základem, do kterého investovat jednoduše musíte. I s nimi ale nezapomeňte změnit styl své jízdy. Myslete na prodloužení brzdné dráhy, zapomeňte na krásu rychlé akcelerace, kterou si tak rádi vychutnáváte při letních spanilých jízdách, plyn přidávejte opatrně.

Na motorce jste mnohem ohroženější než v autě, v nynějším studeném počasí si proto dopřejte jen klidnou opatrnou jízdu a vzrušení si šetřete na jarní sluníčko.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2022 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena