V kanceláři je bezpečno. Fakt?

2. října 2016

S přicházejícím podzimním ochlazováním možná ti z vás, kteří pracují v kancelářích, litují lidi, jejichž pracovní prostor je pod širým nebem. Ovšem podle statistiky pracovních úrazů jste sice v teple a suchu, s bezpečím to už tak jednoznačné není.

Pojďme se společně podívat, co vás v kanceláři ohrožuje nejčastěji, ať víte, proti čemu se pojistit 🙂

1. Klouzání předchází pád

Pár kapek vody na podlaze v kanceláři, povolené kolečko nebo opěradlo pracovní židle, špatný povrch podlahy ve vstupní hale firmy, na kterém udělají vlhké podrážky návštěvníků v době podzimních a zimních plískanic kluziště.

Drobnosti až hlouposti, které většinou ignorujeme, mohou mít pro bezpečí vás, vašich kolegů nebo zaměstnanců fatální význam a kterým proto stojí za to předcházet.

Nemávejte nad nimi proto rukou, pojišťovny nejsou všemocné a pár dní nebo týdnů v pracovní neschopnosti může citelně zahýbat nejen rodinnými, ale i firemními financemi.

2. Zákeřná číhající kartotéka

“Nesl jsem šanon a najednou se přede mnou zhmotnila skříň.” stěžoval si na chirurgické ambulanci jistý asistent. Zmíněné skříni se naštěstí povedlo jen zvětšit jeho nosní přepážku několikadenním otokem, ale v čase, kdy se léčil, za něj muselo vedení hledat náhradu a studovat pojistné smlouvy.

Dívejte se proto kolem sebe, i když jste každý den na stejném místě. Špatně zasunutá židle, pootevřená zásuvka kartotéky, ale i okna, otevřená do průvanu mohou ohrozit vaše zdraví i bezpečí.

3. Bolavá ruka jen tak, z ničeho nic?

Ne, z ničeho nic ne. Bolavé zápěstí, karpální tunel, namožený loket, bolavé plotýnky… to vše jsou běžné a časté potíže, se kterými se setkáte, když nebudete dbát na ergonomii a správné sezení. Pomůžou vám drobnosti. Možnost nastavit výšku židle, pracovního stolu a monitoru. Ergonomická klávesnice i myš.

Kvalitní a pohodlné vybavení pracoviště je při pořizování finančně náročnější, ale z dlouhodobého hlediska se vedení firmy nebo kanceláře rozhodně vyplatí.

4. Kolik prodlužovaček máš, tolikrát jsi…

Bez elektřiny toho v dnešní době v kanceláři moc nedokážeme a i krátkodobý výpadek proudu dokáže vaše pracoviště doslova ochromit.
Některé kancelářské prostory jsou ale ve starších objektech, které nebyly na dnešní technologie připraveny. Za pochodu proto řeší různé nedostatky nouzovými zákroky, takže při pohybu pracovištěm přeskakujete síť prodlužovaček a z každé zásuvky trčí několik do sebe zastrkaných roztrojek.

Tato řešení jsou samozřejmě velmi nešťastná nejen proto, že vám hrozí zakopnutí a pád, ale také kvůli nebezpečí zkratu a požáru.

Zapomeňte proto na dočasná řešení, neshánějte prodlužovací šňůry pro nové počítače, ale vybavte (nebo, pokud jste zaměstnanci, žádejte to po vedení) své kanceláře kvalitními elektrorozvody, kterým nebude chybět ani přepěťová ochrana.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena