POZOR NA PODPOJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI – MŮŽETE PŘIJÍT O MILIONY

24. května 2023

Aktualizovali jste si za poslední roky pojištění své nemovitosti? Pokud ne, s vysokou pravděpodobností ji budete mít podpojištěnou. V případě jakékoliv škody vám pak pojišťovna vyplatí výrazně nižší pojistné plnění.

Tržní ceny nemovitostí v posledních letech prudce vzrostly. Podle statistik OECD za posledních 6 let skoro o 80 % a ve vybraných regionech a městech v Česku o více jak 100 %. Velkou měrou za to může i inflace, zdražení stavebních materiálů, pozemků atd. Hodnotu nemovitosti si ale zároveň zvyšujete sami – rekonstrukcí (zateplení, výměna oken, kotle, renovace střechy, …) a také např. novým bazénem, terasou či investicí do vybavení.  

Z hlediska budování vlastního majetku jde o pozitivní vývoj. S touto změnou by ale měla jít ruku v ruce aktualizace pojistné částky nemovitosti a vybavení, což se bohužel často neděje – svůj dům nebo byt pojistíte jednorázově při pořízení, ale pak už pojistnou smlouvu zapomínáte pravidelně aktualizovat. A to může mít např. při vyhoření, vytopení či vichřici fatální následky.

Příklad podpojištění nemovitosti

Hodnota nemovitosti před 10 lety: 5 000 000 Kč

Pojistná částka sjednaná před 10 lety: 5 000 000 Kč

Hodnota té stejné nemovitosti dnes: 10 000 000 Kč

V případě totální škody vám pojišťovna vyplatí: 2 500 000 Kč 

JAKTO? Pojišťovna vám zkrátí pojistné plnění v takovém poměru, v jakém je sjednaná pojistná částka k aktuální výši hodnoty vaší nemovitosti. Což pro vás může být finančně likvidační… Proto je tak důležité mít pojištění své nemovitosti a domácnosti vždy aktuální.

Chraňte se pomocí indexace

O co jde? Řada pojišťoven nabízí možnost tzv. automatické indexace, což znamená, že bude pravidelně docházet k valorizaci pojistné částky, aby stále odpovídala tržní realitě. 

Mějte pojištění nemovitosti s jistotou maximálního pojistného plnění

Přírodní živly, vytopení od souseda, přepětí v síti, krádež, vandalismus, škoda způsobená třetím osobám… S námi optimálně nastaveným pojištěním nemovitosti a domácnosti se nemusíte bát, že přijdete v případě potřeby o jakékoliv peníze:

  • Pojištění bytu s vybavením – pojištění zdí, podlah, stropů, nábytku, spotřebičů, elektroniky i veškerého vybavení a osobních věcí v domácnosti
  • Pojištění domu s vybavením – pojištění celé stavby i vedlejších objektů (garáž, bazén, plot atd.) včetně veškerého vybavení, příslušenství a osobních věcí
  • Pojištění chaty a chalupy široká nabídka pojištění – např. i proti poškození zateplení nemovitosti zvířetem.
  • Kvalitní asistenční služby – ty oceníte, když si např. zabouchnete klíče nebo vám začne protékat pračka

Udělejte dobré rozhodnutí

Každé rozhodnutí má konkrétní dopad na váš rodinný rozpočet. A to je moc důležité si zvědomit. Proto vám rádi profesionálně pomůžeme, abyste měli 100% jistotu, že máte stále optimální pojištění nemovitosti a všech dalších rizik, o které máte zájem.

Pokud máte doplňující dotazy nebo zájem o osobní konzultaci, neváhejte kontaktovat svého poradce nebo naši klientskou linku.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena