Ze života: Účtenky si schovávám!

23. srpen 2016

Pokud patříte mezi zákazníky, kteří si od každého nákupu i útraty v restauraci schovávají účtenku, dobře děláte. Ale co takhle je občas zkontrolovat?

Jistý muž vzal nedávno přítelkyni na večeři. Pojedli, popili, uspokojili své žaludky i mužovu peněženku. Za kvalitní a dobré jídlo zaplatili velmi příjemných 340 Kč. Částka se objevila i na platebním terminálu, muž ji spokojeně potvrdil. Později se ale nestačil divit.

Britská libra, to je, panečku, měna!

Servírka omylem při markování zadala místo českých korun britské libry. Dotyčnému muži se tedy z účtu odečetlo namísto 340 českých korun 340 britských liber.

Víc než deset tisíc za večeři pro dva?

Na omyl muž nepřišel hned, ale až při další návštěvě stejné restaurace, kdy platil podobnou částku. Ačkoliv měl za to, že na svém bankovním účtu prostředky má, terminál platbu odmítnul s tím, že částka není krytá.

Dvojitá kontrola vašemu účtu neuškodí, spíš naopak

Ačkoliv platbu v cizích měnách u nás mnoho podniků neumožňuje, zůstaňte raději ve střehu a účtenky pečlivě kontrolujte. Muž sice dostal od restaurace své peníze obratem zpět, ale komplikace, které by vám tím mohly vzniknout, vám mohou dost znepříjemnit život.
Doporučujeme vám i porovnání posbíraných účtenek s měsíčním výpisem z účtu, ať máte své peníze pod dohledem.

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2022 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena