Bezpečná půjčka? Index odpovědného úvěrování vám napoví

19. listopadu 2020

Známe výsledky z porovnání 38 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Pozitivní hodnocení získala drtivá většina našich obchodních partnerů.

Organizace Člověk v tísni dělá dvakrát ročně průzkum spotřebitelských úvěrů a zkoumá celkem 15 parametrů, jako např. náklady spojené s úvěrem, transparentnost nebo klientská vstřícnost při nesplácení a vymáhání pohledávek. V celkovém porovnání a součtu všech ukazatelů představuje tabulka velmi dobrého pomocníka při výběru půjčky.

Zdroj: clovekvtisni.cz

Význam Indexu odpovědného úvěrování vysvětluje Daniel Hůle, vedoucí dluhového poradenství organizace Člověk v tísni: „Půjčka od neseriózní společnosti je problémem vždy, ale v krizi, které nyní čelíme, mohou být pro lidi následky špatného rozhodnutí opravdu zdrcující. Vysoká cena nebo přemrštěné náklady při nesplácení proměňují úvěr v past, ze které není úniku. Důležitosti nabývá i míra vstřícnosti poskytovatelů. Poté, co v říjnu skončily zákonné odklady splátek, bude totiž pouze na každém z věřitelů, kolik pochopení projeví pro dlužníky, kteří se dostanou do problémů se splácením.“

Kompletní výsledky i z jednotlivých kategorií Indexu zodpovědného úvěrování naleznete v článku na webu www.clovekvtisni.cz


Vyjádření KAPITOLu: Jsme rádi, že většina našich obchodních partnerů se v oblasti poskytování spotřebních úvěrů dostala na hodnocení 3*** (velmi dobré) a 4**** (výborné). V případě zájmu o půjčku na bydlení nebo financování např. automobilu se neváhejte obrátit na naše spolupracovníky. Rádi vám vyjdeme vstříc.