Magazín

Nejnovější články v kategorii Hypotéky a refinancování

HYPOTEČNÍ SAZBY JSOU POD 5 %. CO NA TO CENY NEMOVITOSTÍ?

 • 29. února 2024

Hypoteční sazby dále klesají. Bankovní rada ČNB totiž snížila základní sazbu o půl procentního bodu, na 6,25 %, čímž zrychlila uvolňování měnové politiky, se kterým začala v prosinci snížením sazby o čtvrt procentního bodu. Očekává se, že tento trend bude pokračovat i v následujících měsících. Jak na to ale zareagují ceny nemovitostí? Kdy bude nejlepší čas pořídit si vlastní nemovitost? Odpovíme vám v článku.

celý článek

HYPOTÉKY ZLEVŇUJÍ UŽ PÁTÝ MĚSÍC ZA SEBOU

 • 23. října 2023

Pokud toužíte po vlastním bydlení nebo patříte mezi ty, kterým v nedávné době skončila fixace levného hypotečního úvěru, díky čemuž na vás dopadly šesti až sedmiprocentní sazby, tak určitě nedočkavě vyhlížíte zlevňování hypoték. Nedivíme se… Ty sice zlevňují už pátý měsíc v řadě, ale bohužel nijak výrazně – drží se mezi pěti až šesti procenty. A Česká národní banka se k výraznějšímu snižování sazeb v dohledné době velmi pravděpodobně nechystá.

celý článek

ZA PŘEDČASNÉ SPLACENÍ HYPOTÉKY SI NOVĚ PŘIPLATÍTE

 • 16. srpna 2023

Aktuálně není předčasné splacení hypotéky nijak sankciováno. To se ale může od příštího roku změnit. Pokud totiž budete chtít svůj úvěr v době fixace splatit dříve, banka si bude moct nově účtovat až dvě procenta z předčasně splacené části celkové výše úvěru. Počítá s tím novela zákona o spotřebitelském úvěru, kterou schválila vláda.

celý článek

DOBRÁ ZPRÁVA PRO REALITNÍ TRH – HYPOTÉKU ZÍSKÁTE S VÝRAZNĚ NIŽŠÍM PŘÍJMEM

 • 8. června 2023

Česká národní banka zrušila jedno z pravidel pro poskytování hypoték. Od letošního července už nebudete muset splňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu, tzv. parametr DSTI.

celý článek

Pospěšte si, levné hypotéky pomalu končí

 • 21. září 2021

Zájem o investice do vlastního bydlení rapidně vzrostl, především díky velmi dobrým úrokovým sazbám. To se ale během druhé poloviny roku pomalu mění.

celý článek

Bezpečná půjčka? Index odpovědného úvěrování vám napoví

 • 19. listopadu 2020

Známe výsledky z porovnání 38 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Pozitivní hodnocení získala drtivá většina našich obchodních partnerů.

celý článek

Co znamená zkratka LTV u hypotéky?

 • 19. listopadu 2019

Loan to value (LTV) v překladu znamená „úvěr k hodnotě“. Jedná se o finanční výraz vyjadřující poměr mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti. Udává se často v kombinaci s číselnou hodnotou. Např. obecně používaný výraz „osmdesátiprocentní hypotéka“ je tedy formálně nazýván jako LTV 80. Číslo značí procento z ceny nemovitosti z kterého lze vypočítat […]

celý článek

Už vám nepůjčí jen tak někdo

 • 2. března 2017

ČNB začala v loňském roce postupně přebírat dohled i nad nebankovními subjekty, není tedy divu, že zpřísňují pravidla právě pro nebankovní poskytovatele spotřebitelských úvěrů. Doposud stačilo živnostenské oprávnění a mohl půjčovat peníze kdokoli. Ode dneška tomu bude ale jinak. ČNB stanovila nová pravidla pro společnosti, které se chtějí věnovat půjčování peněz. Do dnešního dne, tedy […]

celý článek

Registr dlužníků

 • 15. prosince 2016

Do registru dlužníků se může dostat každý, kdo zaplatí i o pár dní později fakturu za telefon či leasing na auto.

celý článek

Čeká nás omezení u hypoték a úvěrů?

 • 31. srpna 2016

Česká národní banka teď pečlivě zvažuje, které z návrhů na změnu situace v bankovnictví doporučí bankovním domům.

celý článek

Jak funguje klasická hypotéka?

 • 9. srpna 2016

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, který se vyznačuje relativně nízkým úrokem. Typické pro hypotéku je, že je splácena anuitně. 

celý článek

Stavíme! Hypotéka na koupi pozemku

 • 30. května 2016

Máte v plánu postavit rodinný dům? Přečtěte si, na co si dát pozor. A jak to celé financovat.

celý článek

Hypotéka nebo úvěr od stavební spořitelny?

 • 24. ledna 2016

Nevíte, která varianta je pro Vás lepší? Zkusíme Vám poradit základní rozdíly, které Vám mohou pomoci rozhodnout se mezi hypotékou a úvěrem od stavební spořitelny.

celý článek

Prodej bytu s hypotékou?

 • 30. prosince 2015

To v praxi znamená, že kupující přebírá hypoteční úvěr na sebe, ale za stejných podmínek, za jakých jste měli hypotéku vy. Prodáváte nemovitost za účelem nákupu nové nemovitosti? V tom případě je možné převést zástavu na nemovitost novou, tedy vyměnit objekt zástavy. Tato výměna je možná pouze pokud cena nové nemovitosti dosahuje minimálně stejné výše […]

celý článek

Úvěr na bydlení? Kolik stojí vlastní bydlení?

 • 13. listopadu 2015

Jde o spoustu okolností, které úroky na hypotéce mění. Problémem je také nepřeberné množství hypoték a úvěrů na bydlení, které banky v České republice nabízejí.

celý článek

Haló, tady klient

 • 12. května 2015

Hlasová biometrie, že Vám tento pojem nic neříká… je to novinka v telefonní bankovnictví, kterou by měla začít využívat Raiffeisenbank koncem letošního roku.

celý článek

Vyvázání z hypotéky při rozvodu

 • 4. března 2015

Rozvod není bohužel v naší republice nic ojedinělého. Rozvádí se u nás až polovina manželství. Bohužel společně ruku v ruce se starostmi o svůj rodinný život přichází i materiální vyrovnání.

celý článek

Co je to RPSN?

 • 11. ledna 2015

RPSN je roční procentní sazba nákladů. Je to číslo, které udává procentuální podíl z dlužné částky, který je povinen klient zaplatit za období každého roku, po kterou produkt využívá.

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

© 2024 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena