Magazín

Nejnovější články v kategorii Financování vozidel

Bezpečná půjčka? Index odpovědného úvěrování vám napoví

 • 19. listopad 2020

Známe výsledky z porovnání 38 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Pozitivní hodnocení získala drtivá většina našich obchodních partnerů.

celý článek

Jak na výběr pneumatik?

 • 6. říjen 2020

Přišel podzim a s ním čas, kdy se vyplatí věnovat větší pozornost stavu svého auta. Mokré a namrzlé vozovky jsou pro vaši bezpečnost hrozbou, na kterou byste se měli důkladně připravit.

celý článek

Rodinný rozpočet

 • 14. červenec 2020

Rodinný rozpočet je záležitost, kterou tvoříme každý měsíc. Někdo vědomě, svědomitě a písemnou formou, jiný zase trošku “rozevlátým způsobem” tak nějak za pochodu.

celý článek

Zabezpečení domu před krádeží

 • 16. leden 2020

Každoročně většina z nás vyráží na dovolenou a zvažujeme, jak nejlépe zabezpečit dům či byt proti nepříjemnostem.

celý článek

Povinná výbava v Evropě

 • 6. srpen 2019

Znáte povinnou výbavu pro osobní automobily?

celý článek

Co je to SOLUS? A jak z toho ven?

 • 18. prosinec 2018

SOLUS – pětipísmenná zkratka, která pod sebou skrývá název Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěru Spotřebitelům. Z tohoto názvu lze už celkem snadno pochopit, co je SOLUS vlastně zač. Sdružení SOLUS vzniklo v roce 1999 za účelem prevence zadlužování a evidence neplatících klientů. Mezi členy sdružení patří například banky, pojišťovny, mobilní operátoři nebo energetické společnosti. […]

celý článek

Skrytá rizika pojištění

 • 13. listopad 2018

I v oblasti pojištění se skrývají nebezpečná rizika. Podíváme se na situaci, jak se pojišťovny staví k situaci zdravotního stavu v době uzavření pojistky.

celý článek

Linka pomoci řidičům

 • 22. prosinec 2016

Od začátku roku 2015 je zřízena nová linka pro řidiče v nouzi. Číslo 1224 slouží jako dispečink České kanceláře pojistitelů.

celý článek

Slevová akce? Pozor, ať nenaletíte!

 • 14. prosinec 2016

Sezónní slevy, výprodej skladu, předvánoční slevy, ušetřete až 50 % z ceny… Takto a podobně vás lákají obchodníci na nákup svého zboží. Pestrá směs všech slevových akcí, kdy se dá do názvu akční kampaně vložit cokoliv, láká zákazníka na ceny, nižší než běžné.

celý článek

Zimní pneumatiky, kde ano?

 • 2. listopad 2016

Nejprve se ale podívejme, jak je to s povinností přezout auto na zimu u nás.Zákon určuje dvě podmínky, při jejichž souběhu jste povinni mít na autě zimní gumy. Čas: od 1. listopadu do 31. březnaStav vozovky: náledí, sníh nebo námraza, případně možnost vzniku náledí a námrazy nebo sněhové pokrývky na silnici v době jízdy. Neznamená […]

celý článek

Podzim, ideální čas na kontrolu autobaterie

 • 11. říjen 2016

Těch věcí, kterým se teď všichni motoristé musí věnovat, je trochu moc, nezdá se vám? Výměna kapaliny v ostřikovačích, hledání a výběr zimních pneumatik, kontrola a údržba autobaterie…

celý článek

Je tu podzim!

 • 25. září 2016

Je za námi období letních dovolených a tedy i měsíce cestovního pojištění. Snažte se přemýšlet ale dál nad riziky, které přináší další roční období.

celý článek

Nezapomněli jste přezout?

 • 6. listopad 2015

Od loňského roku platí vyhláška o přezutí pneumatik z letních na zimní. I když nás zatím nepostihly mrazíky, neznamená to, že nemusíme přezout auto.

celý článek

Co dělat při dopravní nehodě s cizincem?

 • 3. červen 2015

Blíží se období letních dovolených, kdy ČR navštíví vyšší počet cizinců. Někteří do naší republiky přijíždí vlastním automobilem.

celý článek

Neoprávněné hrozby exekucí za auta, která nevlastníte

 • 11. květen 2015

Jednalo se o téměř 70 tisíc majitelů aut, dostávali složenky a výzvy k doplacení povinného ručení za vozidla, která již nevlastnila. Hrozba exekuce za nezaplacení povinného ručení na vozidla, která již nevlastní, by z nich však měla již brzy spadnout. Za vše mohla chyba systému, přesněji řečeno Centrální registr vozidel (CRV) posílal ČKP neaktuální data. […]

celý článek

Kontaktujte nás

910 880 088Po–Pá 8:00–16.00

info@kapitol.cz

KAPITOL, a.s.
Vlněna 526/3, Trnitá, Brno, 602 00
IČ: 60751070, DIČ: CZ699000955

Důležité odkazy

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

© 2021 KAPITOL, Všechna příslušná práva vyhrazena

Náš web využívá soubory cookies k účelům statistiky a analýzy návštěvnosti.
Používáním webu souhlasíte s jejich využitím. Více informací o cookies naleznete zde.