Neoprávněné hrozby exekucí za auta, která nevlastníte

11. května 2015

Jednalo se o téměř 70 tisíc majitelů aut, dostávali složenky a výzvy k doplacení povinného ručení za vozidla, která již nevlastnila. Hrozba exekuce za nezaplacení povinného ručení na vozidla, která již nevlastní, by z nich však měla již brzy spadnout. Za vše mohla chyba systému, přesněji řečeno Centrální registr vozidel (CRV) posílal ČKP neaktuální data. […]

Jednalo se o téměř 70 tisíc majitelů aut, dostávali složenky a výzvy k doplacení povinného ručení za vozidla, která již nevlastnila. Hrozba exekuce za nezaplacení povinného ručení na vozidla, která již nevlastní, by z nich však měla již brzy spadnout.

Za vše mohla chyba systému, přesněji řečeno Centrální registr vozidel (CRV) posílal ČKP neaktuální data. Tato chyba trvala celých 9 měsíců, kdy ministerstvo o chybě nevědělo a v registru ověřené údaje vidělo správně.

V současné době se pracuje na novém systému, který bude denně vyměňovat aktuální informace mezi CRV a ČKP.

Majitelé vozidel by měli mít zájem na tom, aby vždy řádně a v čas odhlásili vozidla, která již nevlastní, z CRV a tuto skutečnost ihned oznámí pojišťovně, u které mají vozidlo pojištěné.

Zdroj: Novinky.cz