Je tu podzim!

25. září 2016

Je za námi období letních dovolených a tedy i měsíce cestovního pojištění. Snažte se přemýšlet ale dál nad riziky, které přináší další roční období.

Podzim přináší nejen snížení teplot, ale i mnohem nepříjemnější věci s ním související. Během podzimu se zkracuje den, což přispívá k menší viditelnosti na vozovkách, a tedy i větší nehodovosti. Pořádně si proto překontrolujte svou pojistku na auto – havarijní pojištění apod.

Havarijní pojištění je dle statistik nejvíce využíváno právě během podzimu a zimy. Pokud váháte, jestli si pořídit havarijní pojištění, určitě nebudete litovat, ani v případě, že jste opatrný řidič. Pojišťovny totiž odměňují i ty slušné řidiče.

Havarijní pojištění kryje škody způsobené dopravní nehodou, kterou jste buďto zapříčinili vy, nebo neznámý řidič, dále chrání před živly, odcizením vozidla či vandalismem. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, jak ušetřit na nečekaných výdajích, myslete dopředu a pojistěte se proti nepříjemným událostem, protože i auto dokáže pořádně potrápit vaši peněženku.